Zobrazit na mapě

Památník k tramvajovému neštěstí v Ústí nad Labem

V červenci roku 1947 došlo v Ústí nad Labem k největší tramvajové nehodě v historii Československa a České republiky. Při ní zahynulo 30 osob. Dalších 45 osob bylo zraněno těžce a 31 lehce.

Plně obsazená tramvaj tehdy vyjela z Telnice a směřovala do centra Ústí nad Labem. Z důvodu přeplněnosti vozu a možná i vinou nefunkční brzy či nezkušenosti řidiče nabírala tramvaj při dlouhém klesání rychlost až 70 km/h. Když pak tramvaj vjela do rozjezdové výhybky konečné Bukov, naklonila se a narazila do sloupu trolejového vedení.

K 60. letému výročí tragické události byl v roce 2007 odhalen památník obětí tramvajového neštěstí, jež nese jména obětí. Autorem památníku je hořický sochař Roman Richtermoc.

Fotogalerie - Památník k tramvajovému neštěstí v Ústí nad Labem

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Památník k tramvajovému neštěstí v Ústí nad Labem je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Památník k tramvajovému neštěstí v Ústí nad Labem je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 98 lidí

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Prohlíželo 120 lidí

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Akceptované poukázky a asociace