Zobrazit na mapě

Kozinův statek Újezd

Turistické zajímavosti

Újezdě u Domažlic si mohou návštěvníci prohlédnout typickou Chodskou architekturu. Jsou zde dochované původní dvory U Podestů číslo popisné 30 a U Rozsochů číslo popisné 33 a dále několik malebných roubených chalup a srubů.

V rodném statku Jana Sladkého Koziny je umístěna stálá výstava chodských dějin. Návštěvníci si mohou prohlédnout selskou jizbu s typickým chodským nábytkem a tradiční malovanou černou a bílou chodskou keramikou. Traduje se, že kdo si v selské jizbě pohoupá dětskou kolébku, do roka a do dne bude obdařen potomkem. V národopisné sbírce jsou mimo jiné skromné ale přesto krásné chodské kroje a unikátní je sbírka historického zemědělského nářadí. Nechybí samozřejmě Kozinova pamětní síň.

Muzeum je otevřeno od května do září.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Kozinův statek Újezd je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Kozinův statek Újezd je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 111 lidí

Vkusně zařízená chata k pronájmu na oplocené zahradě (vířivka, altánek, gril) leží na konci chatové osady u lesa jen 400 m od rekreačního rybníka Babylon v malebné krajině na úpatí Českého lesa.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2325

Pěkná retro chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa, altánek, gril) v chatové osadě v blízkosti lesa jen 400 m od rekreačního rybníka Babylon (přírodní koupání) a 8 km od města Domažlice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2374
Obec Újezd u Domažlic je rodiště legendárního vůdce chodského povstání Jana Sladkého Koziny. V jeho rodném statku je dnes umístěna pamětní síň. Z Újezda je možné dojít příjemnou procházkou na návrší Hrádek, kde stojí pomník Jana Sladkého Koziny vytvořený v roce 1895 Čeňkem Vosmíkem.

Prohlíželo 103 lidí

Účelně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji obce u lesa jen 1 km od rekreačního rybníka Babylon (přírodní koupání).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1915

Zrekonstruovaná stylově zařízená chalupa k pronájmu se zcela uzavřeným dvorem (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, basketbalový koš, pergola, posezení) v malé obci na návsi jen 6 km od Domažlic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1071

Velmi pěkná chalupa resp. samostatná část chalupy k pronájmu se samostatným vchodem, prostornou obytnou místností a zahradou (posezení, krb) leží v malé chodské obci jen 8 km od Domažlic.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2266

Stylově s nádechem historie zařízená prostorná chalupa k pronájmu s infrasaunou a s velkou zahradou (pergola s posezením, stolní tenis, trampolína, krb) na okraji malé obce v malebné krajině Pošumaví.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1738

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, elektrický gril) na severní straně šumavského podhůří v malé obci mezi Klatovy a Domažlicemi.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2497

Prohlíželo 192 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Akceptované poukázky a asociace