Zobrazit na mapě

Zámek Blatná

Hrady a zámky

Na místě současného vodního zámku Blatná stávala původně dřevěná tvrz. Vzhledem ke své poloze na ostrově uprostřed řeky měli obyvatelé tvrzi usnadněnou obranu proti nepřátelským nájezdům. Později byla tvrz přestavěna na gotický hrad. V 16. století vlastnil hrad nejvyšší purkrabí dvora Vladislava Jagellonského Zdeněk Lev. Ten byl velký milovník přepychu a rozhodl se hrad přestavět s pomocí stavitele Benedikta Rejty, jehož dílem je například kutnohorský chrám Svaté Barbory či Vladislavský sál Pražského hradu. Díky němu získala Blatná svou podobu, avšak stavbou zadlužený majitel nakonec zámek musel z finančních důvodů prodat.

V  současnosti nabízí zámek Blatná návštěvníkům kromě prohlídky také mnoho dalších aktivit, jako je jízda kočárem po zámecké oboře, ukázky sokolnictví, výstavy, koncerty. Milovníci romantiky zde také mohou uzavřít sňatek.

Zámek i obora jsou pro veřejnost otevřeny celoročně.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Blatná je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Blatná je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Malá útulně zařízená chata v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola s posezením, ohniště) v chatové osadě na kraji města v regionu ideálním k cykloturistickým výletům.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1461

Stylově s nádechem historie zařízený prostorný zámecký apartmán ve zcela samostatném křídle zámku s terasou a nádvořím leží v malé jihočeské obci jen 12 km od Orlické přehrady.

3 ložnice / max 7 osob
číslo apartmánu: 1868

Stylově s nádechem historie zařízená zrekonstruovaná samostatná část zámku s uzavřeným nádvořím (historický altán, posezení) na kraji obce v malebné jihočeské krajině jen 12 km od Orlické přehrady.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0515

Malá pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril) na kraji malé obce v malebné mírně zvlněné krajině nabízející výborné podmínky k cykloturistice 13 km od města Písek.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1127

Pěkně zařízená chaloupka s malým uzavřeným dvorečkem (posezení, ohniště) v tiché ulici v obci jen 200 m od řeky Otavy (rybaření, koupání) a velmi dobrými podmínkami k cyklovýletům v okolí.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 0716

Malá velmi pěkně zařízená chata s terasou (posezení, krb) v oplocené zahradě na kraji obce jen 300 m od místního lázeňského areálu a jen 3 km od Orlické přehrady (koupání a rybaření).

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1014

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně zařízená chalupa s terasou (posezení, markýza) a oploceným pozemkem (ohniště) na kraji malé vesničky u lesa v předhůří Šumavy v oblasti ideální k cykloturistice 10 km od Horažďovic (aquapark).

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1123

Jednoduše zařízená chatka v oploceném areálu chatové osady (hřiště pro míčové hry, houpačky, pískoviště) v těsné blízkosti Orlické přehrady (řeky Otavy). Ideální pro rybáře. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1132

Akceptované poukázky a asociace