Zobrazit na mapě

Městská věž Velké Meziříčí

Městská vyhlídková věž při kostelu sv. Mikuláše  pochází z 1. poloviny 15. století a je vysoká 64 m. Ve věži je umístěno celkem šest zvonů. Vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 40 m a nabízí jedinečný pohled na město Velké Meziříčí a blízké okolí.

V patře nad zvony v minulosti bydlel věžník, který střežil město a zároveň plnil funkci zvoníka. Jeho hlavní povinností bylo varovat před příchodem nepřátelského vojska a před požárem. Nebezpečí věžník signalizoval červeným praporem, lucernou nebo zvoněním.

Věžní hodiny pochází z roku 1949 a patří mezi největší hodiny s prosvětleným ciferníkem ve střední Evropě. Ve věži se rovněž nachází výstava historických fotografií, 3D model města a byt věžníka. Věž je pro veřejnost přístupná každoročně od června do srpna.

Fotogalerie - Městská věž Velké Meziříčí

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Městská věž Velké Meziříčí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Městská věž Velké Meziříčí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek, gril) leží v obci v malebném regionu jihovýchodní části Vysočiny jen 10 km od Třebíče (památky UNESCO).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2058

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou (pergola s posezením a krbem) leží na tichém místě v malé chatové osadě na břehu rybníka v jižní části Vysočiny jen 14 km od Třebíče (UNESCO).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2018
Třípatrová hranolová věž pochází z poloviny 15. století a je součástí kostela sv. Mikuláše. Na věži jsou nainstalovány hodiny, které patří mezi největší s osvětleným ciferníkem ve střední Evropě. Cestou na vyhlídkový ochoz lze spatřit 6 zvonů a výstavu historických fotografií města.

Jednoduše zařízený rekreační areál k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a oploceným pozemkem (hřiště, posezení, gril, ohniště) leží na malebném místě u lesa v blízkosti Níhovského rybníka.

11 ložnic / max 38 osob
číslo chaty: 2329

Dnes zobrazeno 15x

Velmi pěkná stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s obytnou přístavbou, uzavřeným dvorkem (posezení, krb, solární sprcha) a oplocenou zahradou (bazén) v obci na Vysočině jen 18 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1869

Dnes zobrazeno 19x

Pěkná jednoduše zařízená chata v neoplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola, posezení, krb) v chatové osadě s výhledem na místní lesy asi 13 km od Tišnova (koupaliště) a 16 km od hradu Pernštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0209

Útulná chata k pronájmu po celkové rekonstrukci leží v oplocené zahradě (bazén, terasa a posezením a krbem) na okraji obce jen 100 m od řeky Jihlavy a místní cyklo a inline stezky.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2395

Dnes zobrazeno 8x

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji chatové osady u lesa na atraktivním místě nedaleko rekreačních rybníků Medlov a Sykovec ve Žďárských vrších.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1106

Prostorná roubená chalupa k pronájmu se zimní zahradou a kachlovými kamny leží na oploceném pozemku (koupací jezírko, lehátka, posezení, gril) v obci na centrální Vysočině jen 11 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2212

Akceptované poukázky a asociace