Zobrazit na mapě

Zámek Nové Město nad Metují

V roce 1501 nechal Jan Černický z Kácova na skalním ostrohu nad řekou Metují vybudovat tvrz. Později byla budova tvrze přestavěna na zámek a ten byl v průběhu dějin několikrát zásadně přebudován. Poslední přestavba proběhla na počátku minulého století podle návrhu známého architekta Dušana Jurkoviče.

Při prohlídce zámku mohou návštěvníci obdivovat secesní interiéry s překrásnými nástěnnými malbami a štukovými stropy a bohaté umělecké sbírky. Přístupná je také zámecká kaple Svatého Salvátora a vyhlídková věž Máselnice. K zámku patří půvabná zahrada v italském renesančním stylu. Vstup je po unikátním dřevěném krytém mostu. V zahradě jsou umístěny vzácné sochy Matyáše Bernarda Brauna. Kdysi byl v těchto místech pivovar, který připomíná socha Bedřicha Smetany, jehož otec byl místním vyhlášeným sládkem. U zámku byla plánována také věž – bašta, ale ta nebyla nikdy dokončena a její nedostavěná část se využívala jako sýpka.

Fotogalerie - Zámek Nové Město nad Metují

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Nové Město nad Metují je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Nové Město nad Metují je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 33x

Pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, pergola - posezení a krb) leží v chatové osadě u lesa na kraji města jen 2,5 km od místního zámku a jen 8 km od vodní nádrže Rozkoš.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1579

Nová kvalitně zařízená chata k pronájmu se stylovou obytnou místností a terasou leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, gril, ohniště) jen 1,5 km od zámku Ratibořice a Babiččina údolí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2248
Návštěva zámku v Novém Městě nad Metují je skutečnou lahůdkou pro milovníky historie a umění. Překrásné interiéry, bohaté umělecké sbírky, kolekce Braunových soch v zahradě, unikátní dřevěný most podle návrhu Dušana Jurkoviče, to vše zde návštěvníci mohou obdivovat. A když ještě vystoupají na vyhlídkovou věž a uvidí malebné město jako na dlani, stane se návštěva Nového Města nad Metují nezapomenutelným zážitkem.

Cihlová chalupa s kompletně v selském stylu zrekonstruovaným interiérem, s terasou (posezení) a neoploceným pozemkem (bazén, ohniště) se nachází na polosamotě s pěkným výhledem do okolí.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1643

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1349

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1350

Velmi pěkná chata k pronájmu v oploceném areálu 4 chat (posezení, gril) leží v chatové rekreační oblasti nedaleko lesa jen 500 m od udržované pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání a rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2184

Akceptované poukázky a asociace