Zobrazit na mapě

Zámek Nové Město nad Metují

V roce 1501 nechal Jan Černický z Kácova na skalním ostrohu nad řekou Metují vybudovat tvrz. Později byla budova tvrze přestavěna na zámek a ten byl v průběhu dějin několikrát zásadně přebudován. Poslední přestavba proběhla na počátku minulého století podle návrhu známého architekta Dušana Jurkoviče.

Při prohlídce zámku mohou návštěvníci obdivovat secesní interiéry s překrásnými nástěnnými malbami a štukovými stropy a bohaté umělecké sbírky. Přístupná je také zámecká kaple Svatého Salvátora a vyhlídková věž Máselnice. K zámku patří půvabná zahrada v italském renesančním stylu. Vstup je po unikátním dřevěném krytém mostu. V zahradě jsou umístěny vzácné sochy Matyáše Bernarda Brauna. Kdysi byl v těchto místech pivovar, který připomíná socha Bedřicha Smetany, jehož otec byl místním vyhlášeným sládkem. U zámku byla plánována také věž – bašta, ale ta nebyla nikdy dokončena a její nedostavěná část se využívala jako sýpka.

Fotogalerie - Zámek Nové Město nad Metují

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Nové Město nad Metují je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Nové Město nad Metují je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s částečně oplocenou zahradou (velký zapuštěný bazén, zastřešené posezení, gril, ohniště) leží na kraji malé obce jen 2 km od vodní Nádrže Rozkoš.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 2397

Jednoduše zařízená chalupa s oplocenou zahradou (terasa a pergola s posezením, ohniště, vyžití pro děti) leží v malé obci na Náchodsku nedaleko Pekelského údolí a jen 10 km od vodní nádrže Rozkoš.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2396
Návštěva zámku v Novém Městě nad Metují je skutečnou lahůdkou pro milovníky historie a umění. Překrásné interiéry, bohaté umělecké sbírky, kolekce Braunových soch v zahradě, unikátní dřevěný most podle návrhu Dušana Jurkoviče, to vše zde návštěvníci mohou obdivovat. A když ještě vystoupají na vyhlídkovou věž a uvidí malebné město jako na dlani, stane se návštěva Nového Města nad Metují nezapomenutelným zážitkem.

Nová kvalitně zařízená chata k pronájmu se stylovou obytnou místností a terasou leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, gril, ohniště) jen 1,5 km od zámku Ratibořice a Babiččina údolí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2248

Cihlová chalupa s kompletně v selském stylu zrekonstruovaným interiérem, s terasou (posezení) a neoploceným pozemkem (bazén, ohniště) se nachází na polosamotě s pěkným výhledem do okolí.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1643

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Prohlíželo 95 lidí

Pěkně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (bazén, finská sauna, zastřešené posezení, gril) leží u lesa na klidném místě zcela na okraji obce v malebné přírodě Orlických hor.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2380

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Rezervováno 19. 7.

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1349

Akceptované poukázky a asociace