Zobrazit na mapě

Královská mincovna Jáchymov

Muzea

Při návštěvě Jáchymova není možné vynechat prohlídku muzea, které sídlí v historické budově Královské mincovny. Dům stojící na náměstí je dnes jednou z nejvýznamnějších památek 1. kategorie. Je to krásná budova s rohovým arkýřem a dvěma nádvořími.

Vznik mincovny se datuje do let 1534 až 1536, kdy se v Jáchymově těžilo velké množství stříbra a na hradě Freudenstein se razily první tolary. V té době se Šlikové rozhodli založit v Jáchymově mincovnu. Zajímavostí je, že Šlikovské tolary daly jméno dnešnímu dolaru. V druhé polovině 17. století těžba stříbra slábla a mincovna byla zavřena. 

V současnosti je v sálech renesanční budovy umístěna stálá expozice, která poutavým způsobem seznámí návštěvníky s dějinami města a jeho okolím spjatým především s těžbou stříbra. Dále zde můžeme vidět archeologické nálezy, expozici mincovnictví a numismatiky. Návštěvníky obdivovaný je i pohyblivý model dolu, znázorňující  důlní práci v 16. století. V muzeu se nachází také knihovna se vzácnými knihami z 15. až 17. století, které pochází z místní latinské školy. Jsou zde vystaveny mimo jiné obrazy z jáchymovského Špitálního kostela. Velmi zajímavá je i výstava, která se váže k národopisu Krušnohoří. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Královská mincovna Jáchymov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Královská mincovna Jáchymov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 13x

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Dnes zobrazeno 14x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Dnes zobrazeno 9x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Dnes zobrazeno 12x

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Dnes zobrazeno 20x

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Dnes zobrazeno 12x

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Dnes zobrazeno 22x

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Akceptované poukázky a asociace