Zobrazit na mapě

Královská mincovna Jáchymov

Muzea

Při návštěvě Jáchymova není možné vynechat prohlídku muzea, které sídlí v historické budově Královské mincovny. Dům stojící na náměstí je dnes jednou z nejvýznamnějších památek 1. kategorie. Je to krásná budova s rohovým arkýřem a dvěma nádvořími.

Vznik mincovny se datuje do let 1534 až 1536, kdy se v Jáchymově těžilo velké množství stříbra a na hradě Freudenstein se razily první tolary. V té době se Šlikové rozhodli založit v Jáchymově mincovnu. Zajímavostí je, že Šlikovské tolary daly jméno dnešnímu dolaru. V druhé polovině 17. století těžba stříbra slábla a mincovna byla zavřena. 

V současnosti je v sálech renesanční budovy umístěna stálá expozice, která poutavým způsobem seznámí návštěvníky s dějinami města a jeho okolím spjatým především s těžbou stříbra. Dále zde můžeme vidět archeologické nálezy, expozici mincovnictví a numismatiky. Návštěvníky obdivovaný je i pohyblivý model dolu, znázorňující  důlní práci v 16. století. V muzeu se nachází také knihovna se vzácnými knihami z 15. až 17. století, které pochází z místní latinské školy. Jsou zde vystaveny mimo jiné obrazy z jáchymovského Špitálního kostela. Velmi zajímavá je i výstava, která se váže k národopisu Krušnohoří. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Královská mincovna Jáchymov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Královská mincovna Jáchymov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Účelně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem a ohništěm) nedaleko největšího lyžařského areálu Klínovec. Ideální pro lyžaře, turisty a cykloturisty.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2251
Při návštěvě Jáchymova není možné vynechat prohlídku muzea, které sídlí v historické budově Královské mincovny. Dům stojící na náměstí je dnes jednou z nejvýznamnějších památek 1. kategorie. Je to krásná budova s rohovým arkýřem a dvěma nádvořími.

Pěkně a účelně zařízená retro chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, ohniště, gril) leží v blízkosti lesa v malé horské obci Pernink jen cca 20 km severně od Karlových Varů.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2464

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, vířivka, zastřešená terasa, krb, vyžití pro děti) leží u lesa v klidné části malé obce v malebném údolí řeky Ohře.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 23108

Dnes zobrazeno 9x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešená terasa, ohniště s roštem) leží na okraji obce nad údolím řeky Ohře s výhledem na Doupovské hory jen 6 km od Klášterce nad Ohří (aquapark).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2372

Jednoduše a účelně zařízená chalupa k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril ohniště) leží u lesa na kraji horské obce jen 17 km severně od Karlových Varů.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2463

Akceptované poukázky a asociace