Památník Dr. Edvarda Beneše
Vila Edvarda Beneše, ve které je umístěný jeho památník stojí v Sezimově Ústí a patří k Husitskému muzeu v Táboře.
Dům stojí uprostřed krásné zahrady a lesoparku. Právě v lesoparku je hrobka prezidenta Edvarda Beneše a jeho manželky Hany, kteří si toto místo sami vybrali pro svůj poslední odpočinek.
V památníku je expozice ze života manželů Benešových a návštěvníci zde mohou zhlédnout celkem devět dokumentárních filmů o Edvardu Benešovi.
Lesopark je veřejnosti přístupný po celý rok.
Tipy na výlety v okolí:
- zřícenina hradu Kozí hrádek
- rybník Jordán
Fotogalerie - Památník Dr. Edvarda Beneše
Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou
Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí
Památník Dr. Edvarda Beneše je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:
Památník Dr. Edvarda Beneše je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:
Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou
Pěkná jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (pergola s posezením, gril, ohniště) v malé tiché obci u rybníka jen 7 km od Tábora v oblasti ideální pro cykloturistické výlety.
Pěkně zařízený mobilní domek přestavěný na zahradní chatku s terasou v malebné lokalitě na louce na kraji obce jen 50 m od řeky Lužnice (rybaření) asi 15 km jižně od historického města Tábor.
Jednoduše zařízená chatka s terasou na louce (posezení, ohniště) na kraji obce jen cca. 50 m od řeky Lužnice (možnost rybaření) v krásné přírodě jižních Čech asi 15 km jižně od Tábora.
Jednoduše zařízená chatka s terasou na louce (posezení, ohniště) na kraji obce jen cca. 50 m od řeky Lužnice (možnost rybaření) v krásné přírodě jižních Čech asi 15 km jižně od Tábora.
Pěkně zařízená chata k pronájmu v částečně oplocené zahradě (terasa s posezením, ohniště) leží na kraji malé obce v malebné jihočeské krajině jen 100 m od řeky Lužnice – ideální pro rybáře.
Prohlíželo 93 lidí
Nová účelně zařízená chata na oploceném pozemku (bazén, posezení, krb) leží v chatové rekreační oblasti v sousedství kempu, zatopené pískovny (přírodní koupání) a řeky Lužnice (rybaření).
Chata resp. kvalitně zařízená samostatná nástavba nad garáží a nová zahradní chatka v oplocené zahradě (bazén, pergola s posezením, krb, zahradní jezírko) leží na kraji obce nedaleko řeky Lužnice.
Dnes zobrazeno 21x
Rezervováno 9. 11.
Kvalitně zařízený moderní rekreační dům s prostorným obytným pokojem s krbem ve velmi pěkné oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, zastřešená terasa s posezením a grilem).







