Zobrazit na mapě

Muzeum Frenštát pod Radhoštěm

V budově bývalé chlapecké školy ve Frenštátě pod Radhoštěm, která byla postavena v roce 1876, sídlí pobočka Muzea Novojičínska.

Místní Národopisné muzeum se pyšní pěknými expozicemi, které jsou věnovány např. tkalcovství. To spolu s barvířstvím v minulosti poskytovalo obživu velkému množství místních obyvatel. Návštěvníci se v muzeu seznámí s jejich nelehkým životem v této krásné, ale drsné podhorské oblasti.

Jsou zde i informace o místních slavných rodácích, kterými byl například valašský básník Josef Kalus, malíř Břetislav Bartoš či sochař Albín Polášek, který je autorem proslulé sochy Radegasta a sousoší Cyrila a Metoděje na Radhošti. Albín Polášek je také autorem sousoší Boj dobra se zlem, které je umístěno před vchodem do muzea.

V muzeu je zajímavá je i historická expozice, která ukazuje mnoho dokumentů a fotografií z druhé poloviny 19. století, kdy špatná sociální situace v oblasti Frenštátska, přinutila mnohé obyvatele k rozsáhlé emigraci zejména do USA.

Pro veřejnost je muzeum otevřeno celoročně.

Fotogalerie - Muzeum Frenštát pod Radhoštěm

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum Frenštát pod Radhoštěm je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum Frenštát pod Radhoštěm je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 8x

Retro chalupa k pronájmu se stylově zrekonstruovaným interiérem a oplocenou zahrádkou (bazén, posezení, gril, ohniště) leží v turisticky zajímavé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2180

Dnes zobrazeno 71x

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) leží na neoploceném pozemku (ohniště) v chatové osadě u lesa na okraji obce s krásnými výhledy na beskydské panorama. Ideální k turistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2284

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) leží na neoploceném pozemku (ohniště) v chatové osadě u lesa na okraji obce s krásnými výhledy na beskydské panorama. Ideální k turistice.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2282

Dnes zobrazeno 10x

Luxusní chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, sauna), společenským klubem (krb, šipkový a zábavný automat) v oplocené zahradě (stolní tenis, terasa, gril) na malebném místě na samotě u lesa.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2280

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Akceptované poukázky a asociace