Zobrazit na mapě

Frenštát pod Radhoštěm

Město Frenštát pod Radhoštěm je turistickou vstupní bránou do CHKO Moravskoslezkých Beskyd. Leží na soutoku řek Lubina a Lomná a má téměř 11 tisíc obyvatel.

Frenáštát byl založen ve 13. století na křižovatce obchodních cest. Ve Frenštátě stojí překrásný barokní kostel Svatého Jana Křtitele. V kostele Svatého Martina si mohou návštěvníci zase prohlédnout cennou monstranci z počátku 17. století a unikátní závěsný triptych malíře Adolfa Liebeschera Valašská Madona. Na náměstí je monumentální kašna s působivou sochou ztvárňující Neptuna z roku 1840 a Mariánský sloup ze 17. století. V Horní ulici v budově bývalé chlapecké školy je umístěno Národopisné muzeum (pobočka Muzea Novojičínska).

Ve frenštátské čtvrti Horečky se nachází areál skokanských můstků, které proslavil olympijský vítěz a zdejší rodák Jiří Raška. Frenštát pod Radhoštěm však není znám jen díky skokům na lyžích. Bydlí zde i např. závodník Karel Loprais, který je šestinásobným vítězem Rallye Paříž - Dakar a své dětství zde strávila i zpěvačka Iveta Bartošová. Mezi významné frenštátské rodáky patří také sochař Albín Polášek nebo básník Josef Kalus.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm mohou návštěvníci navštívit také nově vybudovaný aquapark nebo se z nedalekých Trojanovic vydat lanovkou na Pustevny a odtud pokračovat pěšky kolem sochy Radegasta na vrchol památné hory Radhošť. Dalším turisticky oblíbeným místem je hora Velký Javorník, kde se nachází rozhledna a Turistická chata.

Fotogalerie - Frenštát pod Radhoštěm

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Frenštát pod Radhoštěm je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Frenštát pod Radhoštěm je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Retro chalupa k pronájmu se stylově zrekonstruovaným interiérem a oplocenou zahrádkou (bazén, posezení, gril, ohniště) leží v turisticky zajímavé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2180

Dnes zobrazeno 20x

Moderní rekreační dům k pronájmu s prostornou obytnou místností, terasou (zahradní nábytek, gril) a neoplocenou zahradou leží v turisticky přitažlivé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2233

Dnes zobrazeno 8x

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) leží na neoploceném pozemku (ohniště) v chatové osadě u lesa na okraji obce s krásnými výhledy na beskydské panorama. Ideální k turistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2284

Pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) leží na neoploceném pozemku (ohniště) v chatové osadě u lesa na okraji obce s krásnými výhledy na beskydské panorama. Ideální k turistice.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2282

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Akceptované poukázky a asociace