Zobrazit na mapě

České Budějovice

Město České Budějovice nechal král Přemysl Otakar II. vystavět z taktických důvodů. Rod Vítkovců měl ve 13. století v Jižních Čechách silný vliv a králi se začínal vymykat z rukou. Proto nechal vybudovat nejprve klášter Zlatá Koruna a hned posléze královské město České Budějovice, aby získal nad jihem země opět kontrolu.

V Českých Budějovicích se dochovalo mnoho architektonických skvostů. Nejvýznamnější památkou je patrně budova radnice na náměstí Přemysla Otakara II. Byla vystavena původně v gotickém slohu, později přestavěna ve stylu renesančním. Návštěvníky města jistě zaujme půvabná zvonkohra. 18 zvonků vyhrává každou hodinu tři písničky podle ročního období a nejrůznějších svátků. Celkem jich zvonkohra dokáže zahrát 40. Na náměstí mohou návštěvníci obdivovat Samsonovu kašnu, která původně sloužila jako zásobárna pitné vody pro město. Ale pozor, podle pověsti se na náměstí nedaleko kašny nachází bludný kámen a kdo jej překročí, nenajde již nikdy cestu domů.

Kdo chce vidět Budějovice z výšky pěkně jako na dlani, může vystoupat na věhlasnou Černou věž. Věž je otevřená pro veřejnost od dubna do října.

Fotogalerie - České Budějovice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

České Budějovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

České Budějovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkný apartmán se samostatným vchodem k pronájmu v nově zrekonstruované chalupě leží v malé jihočeské obci jen 1 km od rekreačního rybníku Mrhal (koupání, rybaření). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 2188

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu se zdobným historickým štítem a oplocenou zahradou (pergola s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji malé obce jen 11 km od Českých Budějovic.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2225

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa resp. samostatné levé křídlo bývalé zemědělské usedlosti s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, ohniště) a dvorem leží na malebné jihočeské samotě.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2017

S citem zrekonstruovaná poloroubená chalupa se stylovou obytnou místností, uzavřeným dvorem (posezení, gril, ohniště) a vyžitím pro děti na kraji malé obce jen 14 km od Českých Budějovic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2207

Kvalitně zařízený rekreační dům se zastřešenou terasou (posezení, krb) v pěkně udržované zahradě v obci jen 13 km od lázní Třeboň a jen 13 km od historického města České Budějovice. Cykloturistika.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1232

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (pergola, ohniště) na kouzelné romantické samotě u rybníčku a lesa na ideálním místě pro odpočinek a relaxaci v přírodě.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2148

Chalupa resp. zcela samostatná nově zařízená část zrekonstruované usedlosti s uzavřeným dvorem (stolní tenis, trampolína, posezení, gril) a hřištěm na krásné samotě s výhledy do okolí.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1215

Dnes zobrazeno 53x

Pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (pergola, gril, ohniště, trampolína) leží na okraji malé obce v malebné lokalitě na rozhraní CHKO Třeboňsko, Novohradských hor a Českobudějovicka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2206

Akceptované poukázky a asociace