Zobrazit na mapě

České Budějovice

Město České Budějovice nechal král Přemysl Otakar II. vystavět z taktických důvodů. Rod Vítkovců měl ve 13. století v Jižních Čechách silný vliv a králi se začínal vymykat z rukou. Proto nechal vybudovat nejprve klášter Zlatá Koruna a hned posléze královské město České Budějovice, aby získal nad jihem země opět kontrolu.

V Českých Budějovicích se dochovalo mnoho architektonických skvostů. Nejvýznamnější památkou je patrně budova radnice na náměstí Přemysla Otakara II. Byla vystavena původně v gotickém slohu, později přestavěna ve stylu renesančním. Návštěvníky města jistě zaujme půvabná zvonkohra. 18 zvonků vyhrává každou hodinu tři písničky podle ročního období a nejrůznějších svátků. Celkem jich zvonkohra dokáže zahrát 40. Na náměstí mohou návštěvníci obdivovat Samsonovu kašnu, která původně sloužila jako zásobárna pitné vody pro město. Ale pozor, podle pověsti se na náměstí nedaleko kašny nachází bludný kámen a kdo jej překročí, nenajde již nikdy cestu domů.

Kdo chce vidět Budějovice z výšky pěkně jako na dlani, může vystoupat na věhlasnou Černou věž. Věž je otevřená pro veřejnost od dubna do října.

Fotogalerie - České Budějovice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

České Budějovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

České Budějovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 8x

Pěkný apartmán se samostatným vchodem k pronájmu v nově zrekonstruované chalupě leží v malé jihočeské obci jen 1 km od rekreačního rybníku Mrhal (koupání, rybaření). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 2321

Dnes zobrazeno 8x

Pěkný apartmán se samostatným vchodem k pronájmu v nově zrekonstruované chalupě leží v malé jihočeské obci jen 1 km od rekreačního rybníku Mrhal (koupání, rybaření). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 2188
Královské město České Budějovice bylo založeno v polovině 13. století králem Přemyslem Otakarem II. Díky velkému množství dochovaných památek jsou dnes Budějovice vyhlášenou městskou památkovou rezervací. Zachovala se část městského hradebního opevnění včetně několika věží a bašt.

Dnes zobrazeno 10x

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu se zdobným historickým štítem a oplocenou zahradou (pergola s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji malé obce jen 11 km od Českých Budějovic.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2225

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa resp. samostatné levé křídlo bývalé zemědělské usedlosti s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, ohniště) a dvorem leží na malebné jihočeské samotě.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2017

Útulná kvalitně zařízená chata k pronajmutí leží na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, ohniště) v klidném prostředí chatové osady nedaleko řeky Malše jen 12 km jižně od Českých Budějovic.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2427

Útulně zařízená chata k pronájmu s velkou slunnou terasou leží v oplocené zahradě (badminton, ohniště) v chatové osadě v malebné jihočeské krajině jen 13 km jižně od Českých Budějovic.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2428

S citem zrekonstruovaná poloroubená chalupa se stylovou obytnou místností, uzavřeným dvorem (posezení, gril, ohniště) a vyžitím pro děti na kraji malé obce jen 14 km od Českých Budějovic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2207

Pěkný účelně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, gril, ohniště, trampolína, soukromé občerstvení) leží jen 11 km od Hluboké nad Vltavou (zámek, zoo).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2318

Akceptované poukázky a asociace