Zobrazit na mapě

Zámek Kynžvart

Nejvýznamnější památkou města Lázně Kynžvart je rozhodně zámek Kynžvart. Byl postaven v 16. století  v renesančním slohu a později přebudován v barokním stylu. Když zámek získal rakouský kancléř Metternich, nechal jej přestavět do podoby klasicismu.

Většinu exponátů, které dnes můžeme na zámku Kynžvart obdivovat, shromáždil právě Klement Metternich. Prohlídka zámku provede návštěvníky reprezentačními sály, ale i soukromými pokoji. Dále můžeme vidět zbrojnici, turisty oblíbený kabinet kuriozit, velmi ceněnou zámeckou knihovnu a sbírku japonských lakovaných šperkovnic. Trasa prohlídky vede také do zámecké kaple. Zajímavý je i velký, krásně upravený zámecký park, který se může stát místem příjemného odpočinku.

Foto: Zámek Kynžvart - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Kynžvart

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Kynžvart je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Kynžvart je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 12x

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Dnes zobrazeno 17x

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Dnes zobrazeno 50x

Rezervováno 6. 8.

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Dnes zobrazeno 9x

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (gril, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917

Dnes zobrazeno 44x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Moderně zařízená chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce a je ideální pro celoroční dovolenou v Krušných horách (turistika, lyžování).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2155

Akceptované poukázky a asociace