Zobrazit na mapě

Rozhledna na Velkém Javorníku

Rozhledna na Velkém Javorníku (918 m. n. m.) byla postavena v letech 2012 až 2013. Slavnostního otevření se rozhledna dočkala 15.8.2013. Rozhlednu nechal postavit Státní podnik Lesy České republiky.

Velký Javorník je nejvyšším vrcholem Veřovických vrchů nejzápadnějšího cípu Moravskoslezských Beskyd a zároveň jeden z nejnavštěvovanějších beskydských vrcholů. Postavení rozhledny tak uvítali nejen turisté, kteří do Beskyd míří na dovolenou, ale i místní, pro které je Velký Javorník turistickým symbolem. Stojí zde totiž také Turistická chata, kterou zde nechala v letech 1934 – 1935 postavit Pohorská jednota Radhošt (první český turistický spolek na tehdejším území Rakouska-Uherska).

Rozhledna na Velkém Javorníku je téměř 26 m vysoká věž se dvěmi vyhlídkovými plošinami. Jedná se o dřevostavbu postavenou v typicky místní Frenštátsko-Rožnovské architektuře.

Z rozhledny Velký Javorník je impozantní kruhový výhled, který pro snadnější orientaci doplňují panoramatické tabule, které jsou umístěny v nejvyšším patře rozhledny. Výhledu z rozhledny dominuje hora Radhošť a město Frenštát pod Radhoštěm. Krásně lze vidět také Lysou horu, Smrk, Kněhyni, Ondřejnickou Skalku, Štramberskou trúbu nebo město Nový Jičín. Ze vzdálenějších míst lze při extrémně dobré viditelnosti dohlédnout na Jeseníky s Pradědem, Malou a Velkou Fatru nebo Roháče. Nádherný výhled na zasněžené vrcholky Beskyd je z rozhledny také v zimě.

Na Velký Javorník vede několik turistických tras. Nejvíce využívané trasy vedou z Frenštátu pod Radhoštěm (zelená značka), z Veřovic nebo z Rožnova pod Radhoštěm.

Rozhledna na Velkém Javorníku dokončená v roce 2013 není první rozhlednou na tomto vrcholu. První vyhlídková věž zde byla postavena již v roce 1934. Z důvodu havarijního stavu však byla stavba v roce 1967 zbourána.

Fotogalerie - Rozhledna na Velkém Javorníku

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna na Velkém Javorníku je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna na Velkém Javorníku je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Jednoduše a účelně zařízená chata v oplocené zahradě (terasa, dětský bazének) v chatové osadě u lesa s nádherným výhledem na panorama Beskyd 3 km od Frenštátu pod Radhoštěm (aquapark).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0041

Prohlíželo 116 lidí

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Retro chalupa k pronájmu se stylově zrekonstruovaným interiérem a oplocenou zahrádkou (bazén, posezení, gril, ohniště) leží v turisticky zajímavé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2180

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Moderní chalupa k pronájmu leží na malebném místě v bývalém lomu na samotě na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) zcela na okraji města jen 1 km od koupaliště a jen 2 km od skanzenu.

3 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2286

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Prohlíželo 96 lidí

Nová pěkná chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (stolní tenis, terasa s posezením, ohniště) na okraji města v malebné krajině CHKO Beskydy jen 3 km od Valašského skanzenu v Rožnově p. R.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2269

Akceptované poukázky a asociace