Zobrazit na mapě

Malý a Velký Javorník

Přírodní zajímavosti

Hora Malý Javorník se nachází na česko-slovenských hranicích. Leží na Javornickém hřbetu a jeho výška je 1019 metrů. Na jižní straně Malého Javorníku se rozprostírá stejnojmenná přírodní rezervace. Na vrchol je možné dojít po značené turistické stezce z Kohútky.

Budou-li turisté z Malého Javorníku pokračovat po turistické stezce dále, po cca. 4 km přijdou na vrchol Velkého Javorníku, který je s 1071 metry nejvyšší horou pohoří Javorníky. Jeho vrchol již leží na slovenské straně pohoří.

Po Javornickém hřebeni vede naučná stezka Javorníky. Je vhodná pro zdatnější turisty, neboť vede hornatým terénem a měří 25 kilometrů.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Malý a Velký Javorník je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Malý a Velký Javorník je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 130 lidí

Rezervováno 25. 9.

Zrekonstruovaná valašská chalupa k pronájmu se zahradou (posezení, krb, ohniště, vyžití pro děti) a hernou (stolní fotbálek, stolní tenis) leží na malebné polosamotě v horském údolí u potoka a lesa.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1156

Malá útulně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, gril) na romantickém místě zcela na kraji obce u lesa a horského potoka v turistické oblasti jen 800 m od ski areálu Razula.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1153

Pěkná chalupa k pronájmu ve velké oplocené zahradě (pergola, trampolína, gril, ohniště, dětský koutek) leží v klidné části obce pod lesem (turistika, lyžování - ski areál Kyčerka jen 150 m).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1278

Stylová velmi pěkně zařízená chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) v oplocené zahradě (terasa, pergola, krb, gril, dětský koutek) na tichém místě na kraji obce u lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1378

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (zastřešené posezení, gril, dětský koutek) v obci v atraktivní turistické oblasti jen 500 m od koupaliště a jen 900 m od ski areálu Kyčerka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1155

Velmi pěkná chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, gril) na malebné valašské polosamotě nedaleko lesa v atraktivní turistické oblasti Javorníků (Kohútka, Velký a Malý Javorník).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1910

Nově zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku na horském zalesněném hřebeni v chatové oblasti turistického a lyžařského střediska v těsné blízkosti sjezdovek i turistických tras.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0834

Prohlíželo 153 lidí

Valašská stylová dřevěnice s terasou (posezení, krb) na kraji obce blízko lesa v malebné krajně Beskyd na atraktivním místě jen 3 km od horského střediska Kohútka (turistika, lyžování).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1202

Akceptované poukázky a asociace