Zobrazit na mapě

Hrad Vildštejn

Hrady a zámky

V těsné blízkosti Františkových Lázní se nachází hrad Vildštejn. Je jedním z nejstarších hradů v Čechách. Stojí na okraji obce Skalná, od které byl v minulosti oddělen dnes již zasypaným příkopem.

Hrad Vildštejn založili chebští ministeriálové již roku 1200. Byl postaven v románském slohu a později přebudován na rokokový zámek. V průběhu let velmi často měnil majitele a v druhé polovině 19. století sloužily jeho prostory dokonce jako sladovna. V padesátých letech minulého století, když hrad patřil státnímu statku, který jej využíval k hospodářským účelům, naprosto zchátral.

V současné době je hrad soukromým majetkem. V přízemí je zřízena velmi hezká a příjemná restaurace. Můžete zde navštívit Muzeum hasičské techniky. Na hradě se pořádají i svatební obřady, včetně bohatých hostin. Děti se mohou podívat na zvířátka zde chovaná, jak domácí tak i divoká. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Vildštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Vildštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Dnes zobrazeno 77x

Jednoduše a účelně zařízená chalupa k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril ohniště) leží u lesa na kraji horské obce jen 17 km severně od Karlových Varů.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2463
V těsné blízkosti Františkových Lázní se nachází hrad Vildštejn. Je jedním z nejstarších hradů v Čechách. Stojí na okraji obce Skalná, od které byl v minulosti oddělen dnes již zasypaným příkopem. Zajímavostí je, že v minulosti v městečku Skalná byla čtyři šlechtická sídla. 

Dnes zobrazeno 23x

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Pěkně a účelně zařízená retro chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, ohniště, gril) leží v blízkosti lesa v malé horské obci Pernink jen cca 20 km severně od Karlových Varů.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2464

Dnes zobrazeno 14x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Dnes zobrazeno 15x

Zrekonstruovaná stylově zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa, gril) na okraji malé obce v malebné krajině CHKO Český les (turistika) poblíž hranic s Německem.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2323

Dnes zobrazeno 8x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Akceptované poukázky a asociace