Zobrazit na mapě

Zámek Náměšť na Hané

Hrady a zámky

Zámek Náměšť na Hané je půvabná raně klasicistní stavba z poloviny 18. století. Leží uprostřed romantického zámeckého kruhového parku. Z toho vedou do čtyř stran aleje s lípami, které dosahují stáří dvě stě let.

V zámku jsou neobyčejně zajímavé expozice. Jedna z nich ukazuje vývoj dětských kočárků od prvních historických kusů vyrobených ze dřeva až po kočárky z konce minulého století. Jsou zde i kočárky, které mají místo koleček malé lyže na procházky zimní krajinou. Unikátní je výstava biskupských a arcibiskupských kočárů. Dále je v zámku sbírka vzácného míšeňského porcelánu.

V červnu zde tradičně probíhá akce pro děti Z pohádky do pohádky a v srpnu se konají Hanácké slavnosti. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do října, v prosinci se konají speciální prohlídky Vánoce na zámku.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Náměšť na Hané je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Náměšť na Hané je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 10x

Kvalitně zařízený prázdninový bungalov (chata) k pronájmu leží zcela na okraji obce v oplocené zahradě (terasa s posezením, ohniště) jen 200 od lesa, 1 km od koupaliště a 6,5 km od hradu Bouzov.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2001

Pěkná účelně zrekonstruovaná chata k pronájmu v tichém prostředí malé chatové osady nedaleko lesa na úpatí Drahanské vrchoviny jen 200 m od místního koupaliště a jen 10 km od Boskovic.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1458

Dnes zobrazeno 20x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Dnes zobrazeno 15x

Kvalitně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (vířivka, sauna, posezení, gril) leží na okraji rekreační obce na malebném místě u lesa a je ideální pro rodinnou dovolenou po celý rok.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1958

Dnes zobrazeno 9x

Rezervováno 29. 11.

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Dnes zobrazeno 14x

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) v centru tiché obce jen 2 km od přírodního koupaliště a 22 km severně od Boskovic (hrad, Westernové městečko).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0641

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, lavičky, gril) leží na kraji obce v malebné na lesy bohaté krajině jen 7 km od Moravské Třebové (aquapark). Cykloturistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0955

Dnes zobrazeno 8x

Stylová velmi pěkná chata k pronájmu s udržovanou zahradou (terasa, krb, gril) v chatové oblasti u lesa jen 300 m od možnosti koupání a 1 km od rekreačního centra v Dolním Bušínově.

2 ložnice / max 11 osob
číslo chaty: 1361

Akceptované poukázky a asociace