Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Obřany

Hrady a zámky

Na zalesněném vrcholu Hostýnských vrchů stojí pozůstatek gotického hradu Obřany, který byl poničen husity a již nikdy nebyl obnoven. Uprostřed krásné krajiny se vyjímá zřícenina středověkého hradu vskutku majestátně.Hrad Obřany má velmi dramatickou minulost. Nechali jej vystavět páni z Kunštátu ve 14. století. Nepožádali ovšem o povolení tehdejšího markraběte Jana Jindřicha. Toho tato skutečnost rozlítila natolik, že nakázal hrad zbořit a srovnat se zemí. Pak toto místo ale navštívil a zalíbilo se mu natolik, že svůj rozkaz o demolici zrušil. Majitelé hradu se ale neradovali dlouho, protože Jan Jindřich hrad Obřany zabavil ve svůj prospěch.

Dnes stojí hrad uprostřed chráněné rezervace a je to velmi hezké a romantické místo. Okolí zříceniny je chráněnou lokalitou díky výskytu vzácných bezobratlých živočichů.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Obřany je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Obřany je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 146 lidí

Velmi pěkná chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), hernou (stolní tenis, stolní fotbálek) a zahradou (posezení, ohniště) leží u lesa a potoka v malebné lokalitě chatové oblasti.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2047

Velmi pěkně a kvalitně zařízená chata v částečně oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) pod lesem v rekreační obci jen 300 m od krásného koupaliště s tobogánem a s okolím ideálním k turistice.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1457

Kvalitně zařízená chalupa v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, stolní tenis, ruské kuželky, gril, ohniště) na velmi pěkném místě u lesa nad obcí v malebné krajině Hostýnských vrchů.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0935

Stylově zařízený podkrovní apartmán v apartmánovém domě s dětskou hernou leží na oploceném pozemku (posezení, krb) v okrajové části obce nedaleko lesa s možností pěkných vycházek do přírody.

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1710

Rezervováno 20. 5.

Velmi pěkně zařízený prázdninový dům (chalupa) k pronájmu s oploceným pozemkem (bazén, lehátka, posezení, gril) leží v obci v malebné krajině jižní části Hostýnských vrchů jen 20 km od centra Zlína.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2181

Stylová mimořádně pěkná chata s prostorným obytným pokojem (krb) a s wellness místností (vířivka, sauna) na neoploceném pozemku (koupací sud, trampolína, posezení, krb) na kraji obce nedaleko lesa.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 1151

Pěkně zařízený lovecký apartmán v prvním patře penzionu s možností využití bazénu a tělocvičny v obci obklopené lesy na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů cca. 20 km od Zlína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 0312

Rezervováno 20. 5.

Pěkně zařízený Valašský apartmán v prvním patře penzionu s možností využití bazénu a tělocvičny v obci obklopené lesy na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů cca. 20 km od Zlína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1709

Akceptované poukázky a asociace