Památky

První zmínky o vsi Slavoňov pocházejí z roku 1369. Je zde unikátní dochovaný komplex roubených dřevěných sakrálních staveb v naší zemi ojedinělý. Nejvzácnější stavbou je dřevěný kostel Svatého Jana Křtitele vystavěný v barokním a renesančním slohu. Nechal jej vybudovat zeman z Blažkova J. Kotlačka a jeho syn v polovině 16. století. V kostele je překrásný kazetový strop a lidová malířská výzdoba. Hlavní kostelní vazební trám je ozdoben barokními malbami.

V sousedství kostela stojí renesanční zvonice s dřevěným patrem a s branou ze stejného období jako je kostel. Na barokní budově fary je umístěna pamětní deska pátera Vojnara. Ve Slavoňově je také barokní roubená márnice a několik venkovských roubených domů. Na faře si mohou turisté domluvit prohlídku kostela.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Slavoňov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Slavoňov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 25x

Pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, pergola - posezení a krb) leží v chatové osadě u lesa na kraji města jen 2,5 km od místního zámku a jen 8 km od vodní nádrže Rozkoš.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1579

Dnes zobrazeno 8x

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Dnes zobrazeno 11x

Cihlová chalupa s kompletně v selském stylu zrekonstruovaným interiérem, s terasou (posezení) a neoploceným pozemkem (bazén, ohniště) se nachází na polosamotě s pěkným výhledem do okolí.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1643

Dnes zobrazeno 18x

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1349

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1350

Dnes zobrazeno 12x

Pěkná dobově zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) na malebném místě s krásným výhledem do okolí na polosamotě v sousedství pouze 4 dalších chalup.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1642

Dnes zobrazeno 13x

Rezervováno 10. 6.

Pěkná účelně zařízená poloroubená chalupa leží na oploceném pozemku (posezení, gril) v klidné části obce v malebné krajině CHKO Broumovsko (ideální k návštěvě skalních měst) nebo k cykloturistice.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1817

Akceptované poukázky a asociace