Zobrazit na mapě

Burianova rozhledna

Burianova rozhledna je postavena na kopci Milenka (579 m.n.m.) a to v areálu místního lesoparku, kde se nachází také známá Jeskyně Blanických rytířů.

Rozhlednu nechal postavit starosta Kunštátu František Burian. Stavba byla zahájena v roce 1928 a veřejnosti zpřístupněna v roce 1931. Stavbou rozhledny poskytl starosta práci nezaměstnaným v době hospodářské krize. Kamenná rozhledna je vysoká 18 m, má 82 schodů a z ochozu se turistům naskytne výhled na Českomoravskou a Drahanskou vrchovinu a při dobré viditelnosti je možné dohlédnout až na Jeseníky, Pálavu či Krkonoše.

Burianova rozhledna je přístupná celoročně, od dubna do října každý den mimo pondělí, od listopadu do března jen o víkendech a státních svátcích.

K rozhledně vede zpevněná cesta od již zmíněné Jeskyně Blanických rytířů. Areál lesoparku se nachází asi 500 m od obce Rudka a asi 2 km od Kunštátu.

Fotogalerie - Burianova rozhledna

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Burianova rozhledna je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Burianova rozhledna je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s obytnou světnicí (kachlová kamna) leží na oploceném dvorku (vířivý sud, trampolína, posezení, gril) na návsi městyse pod hradem Svojanov.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2210

Dnes zobrazeno 28x

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Pěkná účelně zrekonstruovaná chata k pronájmu v tichém prostředí malé chatové osady nedaleko lesa na úpatí Drahanské vrchoviny jen 200 m od místního koupaliště a jen 10 km od Boskovic.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1458

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v malé tiché chatové osadě v malebném zalesněném údolí říčky Křetínka jen 1 km od hradu Svojanov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0412

Stylová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s prostornou obytnou místností, oploceným dvorem a zahradou (zastřešené posezení, gril) a s možností využití ohniště u 100 m vzdáleného rybníka.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2025

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) v centru tiché obce jen 2 km od přírodního koupaliště a 22 km severně od Boskovic (hrad, Westernové městečko).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0641

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Prohlíželo 150 lidí

Velmi pěkná chata k pronájmu se slunečnou terasou a saunou leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína) ve stráni u lesa nad říčkou na okraji malé chatové osady jen 5 km od hradu Svojanov.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2144

Akceptované poukázky a asociace