Zobrazit na mapě

Statek Nový Dvůr

Nový Dvůr je rozsáhlý hospodářský statek nacházející se asi 3 km od Lednice v Lednicko-valtickém areálu.

Statek je rozvržen kolem obdélníkového dvora, který je ohraničený třemi hospodářskými budovami  - stájí, sýpkou a byty zaměstnanců. Uprostřed průčelí stojí kruhová Rotunda.

Za dob Lichtenštejnů stavba sloužila pro chov černostrakatých švýcarských krav, později k chovu merinových ovcí. Od 70. let 19. století se zde začalo s chovem koní, což vyžadovalo stavební úpravy. Během totalitního režimu byl Nový Dvůr využíván k živočišné výrobě a na historický význam památky nebyly brány ohledy. Koncem 80. let minulého století se začalo přemýšlet o obnově budov.

V současnosti je Nový dvůr v soukromém vlastnictví a slouží jako stáje pro chov jezdeckých koní. Nový Dvůr se nachází jen necelý kilometr od Chrámu Tří Grácií.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Statek Nový Dvůr je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Statek Nový Dvůr je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nevelká pěkně zařízená chata k pronájmu leží v tichém prostředí na polosamotě na konci chatové osady poblíž vinic a lesa v atraktivní oblasti Lednicko-Valtického areálu jen 4,5 km od lednického zámku.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1704

Udržovaná a kvalitně vybavená chalupa (3 apartmány) k pronájmu leží na oploceném pozemku (zapuštěný bazén, venkovní posezení, gril, ohniště, lehátka) v atraktivní zámecké obci na jihu Moravy.

6 ložnic / max 17 osob
číslo chalupy: 2230

Nový luxusní rekreační domek s terasou nabízí komfortní pronájem v prázdninovém rekreačním areálu (dětské hřiště, stolní tenis) na kraji vinařské obce v atraktivní lokalitě Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1605

Prohlíželo 102 lidí

Pěkně zrekonstruovaná chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, gril) a vinným sklípkem v tiché ulici malé obce jen 2 km od Lednicko-valtického areálu v oblasti ideální pro cykloturistickou dovolenou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1437

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril, vyžití pro děti) leží na kraji obce v atraktivní oblasti pod Pálavou (ideální k cyklotrustice) jen 7 km od zámku Lednice.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2050

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2121

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2122

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1835

Akceptované poukázky a asociace