Zobrazit na mapě

Klášter s barokním kostelem v Krzeszów (Polsko)

Památky

V polské vesnici Krzeszów – Grüssau stojí komplex kláštera s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie. Tato bazilika již více než sedm set let slouží jako významné poutní místo a je zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V bazilice se nachází vzácný obraz Milostivé Matky Boží s Jezulátkem, který pochází ze 13. století a byl vytvořen neznámým umělcem. Interiér baziliky každého poutníka oslní svou krásou a mnohými uměleckými skvosty. Jsou zde nádherné fresky od malíře Georga Wilhelma Neuhertze, překrásně malovaná kupole, vyřezávané lavice a monumentální varhany. K bazilice náleží také knížecí hrobka s působivou uměleckou výzdobou. V areálu kláštera je ještě kostel Svatého Josefa, ve kterém mohou návštěvníci obdivovat kolekci velkoformátových barokních obrazů Michaela Willmanna.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klášter s barokním kostelem v Krzeszów (Polsko) je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klášter s barokním kostelem v Krzeszów (Polsko) je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 12x

Stylově zrekonstruovaná velmi prostorná chalupa s biliárdem v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, posezení, krb) na kraji obce pod lesem jen 1,5 km od Adršpašsko-teplických skal. Cykloturistika.

8 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1345

Dnes zobrazeno 9x

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chalupa s prostornou obytnou kuchyní leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, krb) v okrajové části krkonošské obce s možností krásných turistických výletů.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1751

Dnes zobrazeno 8x

Stylová roubená chalupa k pronájmu s terasou a neoplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, altánek s posezením, krb, ohniště) leží v malé horské osadě na malebném místě u lesa a horského potoka.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1931

Dnes zobrazeno 10x

Atraktivní velmi pěkně zařízená chata ve velké pečlivě udržované zahradě (bazén, posezení, krb, pískoviště) s horským potůčkem v malé horské osadě u lesa jen 300 m od lyžařského areálu Prkenný Důl.

7 ložnic / max 20 osob
číslo chaty: 1444

Dnes zobrazeno 14x

Stylově zařízená celodřevěná chalupa s terasou v neoplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v horské osadě nedaleko lesa jen 200 m od lyžařského areálu a jen 3 km od pevnosti Stachelberg.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1364

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s vnitřním bazénem a saunou leží na neoploceném pozemku (koupací sud, terasa) na mimořádně atraktivním místě na kraji horské obce s výhledem na Sněžku.

8 ložnic / max 21 osob
číslo chalupy: 2147

Dnes zobrazeno 10x

Stylová roubená chalupa s hernou (stolní tenis, šipky) na neoploceném pozemku (zahradní nábytek, krb, gril) na kraji malé osady v atraktivní lokalitě přímo v Adršpašsko-teplických skalách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 9354

Stylová velmi pěkná chalupa k pronájmu se společenskou místností (dětský koutek), oploceným dvorem (posezení, krb) a zahrádkou (houpačky) leží v horské obci v turisty i lyžaři oblíbené oblasti.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1820

Akceptované poukázky a asociace