Přírodní zajímavosti

Menší skalní město Drábovna najdou návštěvníci nedaleko Malé Skály v přírodním parku Maloskalsko.

Archeologické nálezy dokazují, že v době kamenné ve zdejších jeskyních přebývali pravěcí lovci. Byly zde nalezeny i předměty z doby bronzové a železné. Ve středověku zde byl vystavěn malý hrad částečně vytesaný ve skále. Dochovala se jedna místnost ve skále, schody vytesané do skály a kamenná cisterna na dešťovou vodu.

Od Drábovny vede cesta na skalní vyhlídku, ze které mohou návštěvníci obdivovat malebnost údolí řeky Jizery. V okolních lesích rostou vzácné druhy kapradin. Na Drábovně je několik roklí s poutavými názvy, jako je Foukaná díra, Zadní Kostel či Vondrova rokle.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Drábovna je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Drábovna je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Prohlíželo 265 lidí

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302
Na zalesněném svahu nad řekou Jizerou v přírodním parku Maloskalsko se tyčí mohutný skalní masiv s názvem Drábovna. Byly zde nalezeny pozůstatky sídliště z doby kamenné. Turisté zde mohou obdivovat menší skalní město a zbytky skalního hrádku. Je odsud překrásný výhled na maloskalské údolí.

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (nadzemní bazén, vířivka, zastřešené posezení, zahradní krb) leží v samém srdci Českého ráje v údolí řeky Jizery nedaleko Zlaté stezky Českého ráje.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2447

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Pěkně zařízená novostavba rekreačního domu k pronájmu se zahradou (terasa s posezením, gril) leží na kraji malé obce s výhledem na horu Kozákov jen 1 km od Klokočských a Betlémských skal.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 23101

Pěkně a účelně zařízená chalupa se 2 samostatnými apartmány k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (velké vyžití pro děti, posezení, zahradní krb) leží v malé obci u Turnova v centru Českého ráje.

1 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2446

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Prohlíželo 138 lidí

Malá zcela jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě za domem ubytovatele (zapuštěný bazén, posezení, krb, dětské hřiště) na okraji města Turnov jen 3 km od hradu Valdštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1753

Akceptované poukázky a asociace