Zobrazit na mapě

Skalní město Betlémské skály

Přírodní zajímavosti

Jednou z částí přírodní rezervace Klokočské skály jsou Betlémské skály. Příroda zde předvedla vskutku mistrovské dílo. Skalní útvary připomínají svými tvary postavy a výjevy z Betléma. Na okraji Betlémských skal si mohou návštěvníci prohlédnout jednotlivé vrstvy pískovce tak, jak se kdysi usazovaly na mořském dně. Ve skalách se nachází také jeskyně Postojná, která je největší jeskyní na Turnovsku. A právě zde bylo učiněno několik významných archeologických nálezů, které dokládají život v této lokalitě v době kamenné. Na vrcholu skal najdou turisté překrásnou vyhlídku do kraje okolo řeky Jizery.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Skalní město Betlémské skály je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Skalní město Betlémské skály je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (nadzemní bazén, vířivka, zastřešené posezení, zahradní krb) leží v samém srdci Českého ráje v údolí řeky Jizery nedaleko Zlaté stezky Českého ráje.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2447

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147
Betlémské skály jsou méně známým skalním městem. Díky tomu sem v létě nepřichází tolik turistů jako například do nedalekých Prachovských skal. Návštěvníci zde najdou klid a pohodu a také nádhernou scenérii tvořenou pískovcovými útvary. Skalní věže zde vytváří podivuhodná okna a brány a střídají se s hlubokými kaňony.

Pěkně zařízená novostavba rekreačního domu k pronájmu se zahradou (terasa s posezením, gril) leží na kraji malé obce s výhledem na horu Kozákov jen 1 km od Klokočských a Betlémských skal.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 23101

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Pěkně a účelně zařízená chalupa se 2 samostatnými apartmány k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (velké vyžití pro děti, posezení, zahradní krb) leží v malé obci u Turnova v centru Českého ráje.

1 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2446

Prohlíželo 149 lidí

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Kvalitně zařízená chalupa s prostornou obytnou místností s krbem v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) leží v malebné lokalitě u lesa pod hradem Valdštejn nedaleko skalního města Hruboskalsko.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1702

Akceptované poukázky a asociace