Zobrazit na mapě

Katakomby Tábor

V historické budově radnice z období pozdní gotiky v Táboře se nachází Husitské muzeum. Z něj vede cesta do tajemného podzemí.

Tyto katakomby vznikly na ochranu obyvatel před nepřáteli již v 15. století. Jedná se o důmyslný labyrint vzájemně propletených chodeb, které spojují sklepní prostory pod historickými domy takzvané lochy. V některých místech jsou místnosti až šestnáct metrů pod povrchem a jsou vybudovány ve dvou někdy i třech patrech.

V dobách míru sloužilo podzemí díky příznivým teplotním podmínkám táborským obyvatelům jako ideální sklad potravy a hlavně piva. V dobách válek zde lidé našli bezpečný úkryt, ve kterém mohli setrvat schovaní i několik týdnů. Pro veřejnost je přístupná trasa pod Žižkovým náměstím v délce 650 metrů. To je ovšem jen malá část táborského podzemí.

Fotogalerie - Katakomby Tábor

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Katakomby Tábor je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Katakomby Tábor je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (pergola s posezením, gril, ohniště) v malé tiché obci u rybníka jen 7 km od Tábora v oblasti ideální pro cykloturistické výlety.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1465

Malá jednoduše zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, trampolína, pergola, krb) leží v malé obci umístěné do malebné jihočeské krajiny jen 10 km Tábora. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1864

Kvalitně zařízený rekreační dům se stylovým obytným pokojem (krbová kamna) na oploceném pozemku (bazén, pergola, krb) v malé obci v malebné krajině jižních Čech na Táborsku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1430

Zrekonstruovaná vesnická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji malé vesničky v malebné jihočeské krajině jen 12 km od Tábora.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1619

Kvalitně zařízený moderní rekreační dům s prostorným obytným pokojem s krbem ve velmi pěkné oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, zastřešená terasa s posezením a grilem).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1515

Prohlíželo 104 lidí

Rezervováno 3. 12.

Účelně zařízená vesnická chalupa s oploceným dvorem (bazén, stolní tenis, posezení, gril) leží na okraji obce nedaleko lesa v malebné jihočeské krajině s možností krásných výletů do okolí.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1853

Pěkně zařízený mobilní domek přestavěný na zahradní chatku s terasou v malebné lokalitě na louce na kraji obce jen 50 m od řeky Lužnice (rybaření) asi 15 km jižně od historického města Tábor.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1808

Prohlíželo 210 lidí

Jednoduše zařízená chatka s terasou na louce (posezení, ohniště) na kraji obce jen cca. 50 m od řeky Lužnice (možnost rybaření) v krásné přírodě jižních Čech asi 15 km jižně od Tábora.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1013a

Akceptované poukázky a asociace