Zobrazit na mapě

Přehrada Pastviny

Přehrada Pastviny byla vybudovaná na horním toku řeky Divoká Orlice v letech 1932 až 1938 a nyní vyplňuje malebné zalesněné údolí mezi Kláštercem nad Orlicí a obcí Nekoř. Přehrada slouží kromě výroby el. energie, regulace průtoku a ochrany před povodněmi především k rekreaci. Hráz přehrady je vysoká přes čtyřicet metrů a téměř 200 m dlouhá. Po hrázi je krásná procházka, při které se návštěvníci mohou pokochat výhledem na jezerní hladinu a na vyrovnávací nádrž Nekoř.

Přehrada Pastviny se řadí mezi nejoblíbenější vodní díla v České republice. Lákadlem je příjemné přírodní koupání (travnaté i písčité pláže), jsou zde k dispozici půjčovny loděk a šlapadel a také další sportovní zařízení (víceúčelová a dětská hřiště). Přehrada je zároveň oblíbeným rybářským revírem. Povolen je i lov z plavidla.

Přehradu Pastviny můžeme označit za ideální výchozí bod k výletům do Orlických hor a regionu Podorlicka. V zimním období lze lyžovat na nedaleké sjezdovce nad přehradou.

Fotogalerie - Přehrada Pastviny

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Přehrada Pastviny je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Přehrada Pastviny je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 13x

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Dnes zobrazeno 11x

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Mimořádně atraktivní 6-pokojový srub k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní domek s posezením, gril) na velmi pěkném vyvýšeném místě nad obcí v malebné krajině Orlických hor.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chaty: 1737

Dnes zobrazeno 26x

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a hernou (stolní tenis, kulečník, stolní fotbal, výčepní zařízení) v oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa) v tiché části obce jen 6 km od přehrady Pastviny.

4 ložnice / max 21 osob
číslo chalupy: 1371

Dnes zobrazeno 48x

Rezervováno dnes

Velmi atraktivní chata v oploceném areálu s bohatým rekreačně-sportovním zázemím (bazén, hřiště, stolní tenis, kulečník, …) na mimořádně krásném místě zcela na kraji obce na polosamotě.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1162

Dnes zobrazeno 14x

Jednoduše zařízená chata s terasou v neoplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem) v tiché obci jen 3 km od Jablonného nad Orlicí (koupaliště) a jen 10 km od přehrady Pastviny.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1373

Dnes zobrazeno 9x

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením a krbem, vyžití pro děti) na malebné polosamotě u lesa a pastviny s krásným výhledem do okolí.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1927

Dnes zobrazeno 9x

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Akceptované poukázky a asociace