Obce a města

Pokud návštěvníci města vystoupají na věž kostela Svatého Martina, mohou z jejího ochozu obdivovat nádhernou vyhlídku na celé město Třebíč. Tato věž byla původně součástí obranného systému města.

Mezi další vyhlídku patří Rozhledna na Kostelíčku, která byla veřejnosti zpřístupněna v roce 2015 po rekonstrukci bývalého věžového vodojemu. Součástí věže je i expozice zaměřená na historii místního vodárenství. 

Turisticky nejatraktivnější jsou bazilika Svatého Prokopa a židovská čtvrť s hřbitovem. Mnoho zajímavého čeká na návštěvníky také v Muzeu Vysočiny.

Uprostřed města Třebíče je historické Karlovo náměstí, které patří k nejrozlehlejším v naší zemi. Jsou zde pořádány nejrůznější kulturní akce. K nejzajímavějším patří Třebíčské folklorní slavnosti, pivní slavnosti a oslavy vstupu města do Seznamu světového dědictví UNESCO.

V roce 2018 byl do seznamu UNESCO přidán i Zámek Třebíč, jako součást třebíčského komplexu. Tento renesanční zámek vznikl přestavbou benediktinského kláštera ve 2. polovině 16. století. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Třebíč je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Třebíč je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek, gril) leží v obci v malebném regionu jihovýchodní části Vysočiny jen 10 km od Třebíče (památky UNESCO).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2058

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou (pergola s posezením a krbem) leží na tichém místě v malé chatové osadě na břehu rybníka v jižní části Vysočiny jen 14 km od Třebíče (UNESCO).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2018
Třebíč je půvabné město, které se rozkládá po obou stranách řeky Jihlavy v malebné krajině Českomoravské vrchoviny. Ve městě je mnoho památek, nejvýznamnější je Židovská čtvrť a bazilika Svatého Prokopa, které jsou od roku 2003 zapsány v seznamu českého dědictví UNESCO.

Dnes zobrazeno 14x

Velmi pěkná stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s obytnou přístavbou, uzavřeným dvorkem (posezení, krb, solární sprcha) a oplocenou zahradou (bazén) v obci na Vysočině jen 18 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1869

Dnes zobrazeno 20x

Rezervováno 22. 7.

Nově zrekonstruovaná prostorná chalupa k pronájmu se společenskou místností (stolní fotbálek, elektronický terč), dětskou hernou a oplocenou zahradou (bazén, posezení, zahradní krb, gril, ohniště).

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 24103

Dnes zobrazeno 15x

Útulná chata k pronájmu po celkové rekonstrukci leží v oplocené zahradě (bazén, terasa s posezením a krbem) na okraji obce jen 100 m od řeky Jihlavy a místní cyklo a inline stezky.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2395

Stylově zrekonstruovaný původní statek k pronájmu na oploceném pozemku (koupací jezírko, posezení, gril, zahradní krb, infrasauna) v klidné obci na Vysočině 10 km jižně od Jihlavy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2213

Mimořádně atraktivní chalupa s prostornou společenskou místností, sklepní vinárnou a wellness leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, trampolína, gril, posezení) jen 15 km od Vranovské přehrady.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1901

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s barokním štítem a uzavřeným dvorem (venkovní posezení, gril) leží v centru malé obce jen 12 km od Vranovské přehrady (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1907

Akceptované poukázky a asociace