Zobrazit na mapě

Krušné Hory

Přírodní zajímavosti

Krušné hory jsou horami hraničními a jejich 130 kilometrů dlouhý hřeben tvoří předěl mezi Čechami a Německem. Nejvyšší horou Krušných hor je Klínovec (1244 m. n. m.).

Vzhledem k sopečnému původu je území Krušných Hor bohaté na kovové rudy, ale i na minerální prameny, které byly příčinou vzniku mnoha lázní. Krušnohorsko je oblíbeno milovníky zimních sportů, kteří zde naleznou výborné podmínky k lyžování. Je zde však i mnoho příležitostí pro letní turistiku a cyklistické výlety. Zajímavými místy s památkami a rozhlednami vedou naučné stezky. Za návštěvu stojí lázeňské město Jáchymov, odkud vede lanovka na Klínovec, Boží Dar, nebo Horní Blatná s památkovou zónou.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Krušné Hory je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Krušné Hory je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Rezervováno 10. 6.

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Účelně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem a ohništěm) nedaleko největšího lyžařského areálu Klínovec. Ideální pro lyžaře, turisty a cykloturisty.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2251
Krušné hory jsou horami hraničními a jejich 130 kilometrů dlouhý hřeben tvoří předěl mezi Čechami a Německem. Výškou 1244 metrů nad mořem je Klínovec nejvyšším vrcholem Krušných hor. Toto pohoří je optimálním místem pro turistiku po celý rok. V létě si přijdou na své ctitelé pěší turistiky a v zimě zase milovníci zimních sportů všeho druhu.

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešená terasa, ohniště s roštem) leží na okraji obce nad údolím řeky Ohře s výhledem na Doupovské hory jen 6 km od Klášterce nad Ohří (aquapark).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2372

Dnes zobrazeno 10x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, vířivka, zastřešená terasa, krb, vyžití pro děti) leží u lesa v klidné části malé obce v malebném údolí řeky Ohře.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 23108

Dnes zobrazeno 11x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Dnes zobrazeno 10x

Pěkně a účelně zařízená retro chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, ohniště, gril) leží v blízkosti lesa v malé horské obci Pernink jen cca 20 km severně od Karlových Varů.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2464

Pěkně zařízený zrekonstruovaný dům zasazený v obranných hradbách původního městského opevnění k pronájmu s oploceným dvorem (terasa s posezením, markýza, gril) leží v historickém centru Kadaně.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2465

Akceptované poukázky a asociace