Zobrazit na mapě

Krápníkové jeskyně Moravského krasu

Přírodní zajímavosti

Je známo, že v Moravském krasu se nachází více než tisíc jeskyní. Jen několik je však přístupno veřejnosti. K nejvíce navštěvovaným patří Punkevní jeskyně, kde je část trasy absolvována na motorových člunech po řece Punkvě a jeskyně Balcarka s bohatou krápníkovou výzdobou.

Nachází se zde i propast Macocha, největší propast tohoto druhu ve střední Evropě. Dno propasti je součástí prohlídky Punkevních jeskyní. Propast je možné si prohlédnout ze dvou vyhlídkových můstků ve výši 90 a 138 metrů. Od horního můstku vede ke vchodu do jeskyní lanovka.

Dalšími krápníkovými jeskyněmi v Moravském krasu jsou Sloupsko-šošůvské jeskyně a Kateřinská jeskyně.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Krápníkové jeskyně Moravského krasu je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Krápníkové jeskyně Moravského krasu je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 11x

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Prohlíželo 170 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Prohlíželo 157 lidí

Rezervováno 12. 5.

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1209

Dnes zobrazeno 10x

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Velmi pěkná chalupa s terasou v oplocené zahradě na kraji obce u lesa jen 7 km od obce Sloup (koupaliště, Sloupsko-šosůvské jeskyně) a jen 13 km od propasti Macocha a Punkevní jeskyně.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1111

Dnes zobrazeno 8x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1414

Dnes zobrazeno 18x

Rezervováno 12. 5.

Pěkně zařízená chata k pronájmu na udržovaném pozemku (posezení, ohniště, stolní tenis) v nevelké chatové osadě poblíž lesa s možností výletů do Moravského krasu jen 8 km od Vyškova (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1573

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno včera

Malá pěkně a účelně zařízená chata se zastřešenou verandou na samostatné zahradě v tiché chatové osadě v blízkosti lesa jen 200 m od Pístoveckého rybníku s upravenou pláží (koupání).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1412

Akceptované poukázky a asociace