Zobrazit na mapě

Krápníkové jeskyně Moravského krasu

Přírodní zajímavosti

Je známo, že v Moravském krasu se nachází více než tisíc jeskyní. Jen několik je však přístupno veřejnosti. K nejvíce navštěvovaným patří Punkevní jeskyně, kde je část trasy absolvována na motorových člunech po řece Punkvě a jeskyně Balcarka s bohatou krápníkovou výzdobou.

Nachází se zde i propast Macocha, největší propast tohoto druhu ve střední Evropě. Dno propasti je součástí prohlídky Punkevních jeskyní. Propast je možné si prohlédnout ze dvou vyhlídkových můstků ve výši 90 a 138 metrů. Od horního můstku vede ke vchodu do jeskyní lanovka.

Dalšími krápníkovými jeskyněmi v Moravském krasu jsou Sloupsko-šošůvské jeskyně a Kateřinská jeskyně.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Krápníkové jeskyně Moravského krasu je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Krápníkové jeskyně Moravského krasu je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 100 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101
Moravský kras je bezesporu nejvýznamnější krasovou lokalitou u nás. Pro svoji výjimečnost byl zahrnut mezi významné  přírodní lokality Evropy Natura 2000. Téměř celé území tvořené vápenci pokrývají nádherné lesy.

Prohlíželo 109 lidí

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1209

Prohlíželo 99 lidí

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Prohlíželo 209 lidí

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem a oplocenou zahradou (zastřešené posezení, ohniště, udírna) leží na okraji malé obce nedaleko CHKO Moravský kras jen 35 km od Brna.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2420

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Pěkná účelně zrekonstruovaná chata k pronájmu v tichém prostředí malé chatové osady nedaleko lesa na úpatí Drahanské vrchoviny jen 200 m od místního koupaliště a jen 10 km od Boskovic.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1458

Akceptované poukázky a asociace