Zobrazit na mapě

Deštné v Orlických horách

Muzea

V údolí Deštenského potoka a říčky Bělé vznikla ve 14. století dřevorubecká osada Deštné. V průběhu dějin se obživa místních obyvatel rozšířila o tkalcovství, chov dobytka a také o pašeráctví. Z Deštného se po říčce Bělá splavovalo dřevo, z nějž většina putovala do Kutné Hory na provoz dolů.

Dnes je z původní osady turistické letovisko a středisko zimních sportů. Je zde celoročně otevřené Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel. V obci je také barokní poutní kostel zasvěcený Svaté Máří Magdaléně, u nějž stojí monumentální sousoší Panny Marie se Svatými Josefem, Jáchymem a Annou. V části Deštného zvané Zákoutí naleznou návštěvníci historicky cenné roubené domy a sochu Svatého Jana Nepomuckého z období rokoka. V blízkém okolí jsou dvě naučné stezky a upravené lyžařské terény. Jedna naučná stezka dovede návštěvníky mj. do nedaleké osady Dříš, kde je pietní místo Slavín Orlických hor. V zimě se zde konají slavnosti Rampušák a v létě Tavení skla dřevem.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Deštné v Orlických horách je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Deštné v Orlických horách je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 10x

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Dnes zobrazeno 28x

Kvalitně zařízená nová rekreační chata s velkou obytnou místností (krbová kamna, infrasauna) leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na malebném atraktivním místě na okraji horské obce.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1724

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s hernou (stolní tenis, mini kulečník a stolní fotbálek) leží na neoploceném pozemku (trampolína, pergola, krb, ohniště) v horské obci v srdci Orlických hor.

2 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2078

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno včera

Mimořádně luxusní stylová chalupa se sportovní a relaxační místností (vířivka) a saunou na neoploceném pozemku s terasou (bazén, posezení, krb) v krásné lokalitě tiché chalupářské osady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1068

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu s terasou leží v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2244

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Dnes zobrazeno 10x

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Pěkná účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce jen 10 km od Žamberku (aquapark) a jen 8 km od hradu Litice nad Orlicí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1253

Akceptované poukázky a asociace