Zobrazit na mapě

Rozhledna Andrlův Chlum

Asi 3 km za městem Ústí nad Orlicí se v nadmořské výšce 559 m. n. m. tyčí kopec Andrlův Chlum, na jehož vrcholu stojí stejnojmenná rozhledna Anderlův Chlum. Jde o kovovou konstrukci sloužící telekomunikačním účelům i jako rozhledna. Veřejnosti byla zpřístupněna roku 1996. Již v minulosti zde stály dvě dřevěné rozhledny, které se bohužel nedochovaly.

Výška dnešní kovové konstrukce dosahuje téměř 50 m. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 34 m, na kterou vystoupáte po zdolání 183 schodů. Za krásného počasí se naskytne malebný pohled na Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky nebo Železné hory.

Rozhledna Anderlův Chlum je dostupná jak autem, tak pěšky po žluté nebo po zelené turistické značce.

Fotogalerie - Rozhledna Andrlův Chlum

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Andrlův Chlum je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Andrlův Chlum je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (posezení, zahradní krb, ohniště) leží u lesa v chatové osadě nedaleko rybníku (možnost přírodního koupání) jen 5 km od Ústí nad Orlicí.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2442

Dnes zobrazeno 10x

Pěkná srubová chata s terasou na neoploceném pozemku (bazén, posezení) zcela na kraji obce v krásné lokalitě mezi loukami jen 150 m od lesa jen 4 km od České Třebové a 10 km od Litomyšle.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1374
Rozhledna Andrlův Chlum si vysloužila díky své barvě lesknoucí se na slunci přezdívku Stříbrná krasavice. Kdo vystoupá 183 schodů a vychutná si nádherný kruhový výhled může se po sestupu z rozhledny zaslouženě občerstvit v místní horské chatě.

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, terasa, posezení, krb) v tichém prostředí na kraji obce jen 5 km od zříceniny hradu Potštejn a jen 10 km od Vamberku (koupaliště).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1369

Stylový mimořádně atraktivní kanadský srub s wellness místností (vnitřní masážní bazén) a saunou v oplocené zahradě (hřiště, trampolína, terasa, posezení, gril) na malebném místě na okraji malé osady.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1749

Luxusní chalupa k pronájmu s wellness (vířivka, sauna), hernou (kulečník, stolní fotbálek), terasou (koupací sud, stolní tenis, posezení, gril) leží na neoploceném pozemku (trampolína) na okraji obce.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2129

Jednoduše zařízená chata s terasou v neoplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem) v tiché obci jen 3 km od Jablonného nad Orlicí (koupaliště) a jen 10 km od přehrady Pastviny.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1373

Dnes zobrazeno 14x

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením a krbem, vyžití pro děti) na malebné polosamotě u lesa a pastviny s krásným výhledem do okolí.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1927

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Akceptované poukázky a asociace