Zobrazit na mapě

Rozhledna Rozálka

Rozhledna Rozálka neboli Tyršova rozhledna stojí na Kapelském vrchu na okraji města Žamberku. Původní jméno rozhledny je Tyršova rozhledna. Ta však stojí v těsné blízskosti kaple sv. Rozálie a tak se jí brzy začalo říkat Rozálka.

Dvaceti metrovou rozhlednu navrhl dr. Theodor Petřík a to jako menší kopii rozhledny Hýlačka u Tábora. Alespoň tak si to přáli radní města Žamberku, kterým se táborská rozhledna připomínající tvarem husitskou hlásku líbila. Stavba byla realizována v roce 1932.

V roce 2004 byla rozhledna Rozálka zrekonstruována a zpřístupněna veřejnosti. Z hlavního ochozu rozhledny lze krásně dohlédnout na Orlické hory, Králický Sněžník i Suchý vrch.

Rozhledna je dostupná nenáročnou procházkou z centra Žamberku. K rozhledně se dá dojet i autem. Malé odstavné parkoviště se nachází jen 50 m od rozhledny.

Fotogalerie - Rozhledna Rozálka

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Rozálka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Rozálka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Účelně zařízený rekreační objekt k pronájmu s oploceným dvorkem (zastřešená pergola, ohniště) a uzamykatelnou kolárnou v malebné krajině podhůří Orlických hor jen 9 km od přehrady Pastviny.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2037

Prohlíželo 94 lidí

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Prohlíželo 180 lidí

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Prohlíželo 93 lidí

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Pěkná účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce jen 10 km od Žamberku (aquapark) a jen 8 km od hradu Litice nad Orlicí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1253

Prohlíželo 95 lidí

Moderní kvalitně zařízený domek s terasou v neoplocené zahradě (bazén, dětský koutek, posezení) zcela na kraji obce nedaleko lesa jen 2 km od přehrady Pastviny (koupání, rybaření).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1251

Dnes zobrazeno 31x

Velmi atraktivní chata v oploceném areálu s bohatým rekreačně-sportovním zázemím (bazén, hřiště, stolní tenis, kulečník, …) na mimořádně krásném místě zcela na kraji obce na polosamotě.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1162

Jednoduše zařízená chata s terasou v neoplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem) v tiché obci jen 3 km od Jablonného nad Orlicí (koupaliště) a jen 10 km od přehrady Pastviny.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1373

Akceptované poukázky a asociace