Zobrazit na mapě

Rozhledna Rozálka

Rozhledna Rozálka neboli Tyršova rozhledna stojí na Kapelském vrchu na okraji města Žamberku. Původní jméno rozhledny je Tyršova rozhledna. Ta však stojí v těsné blízskosti kaple sv. Rozálie a tak se jí brzy začalo říkat Rozálka.

Dvaceti metrovou rozhlednu navrhl dr. Theodor Petřík a to jako menší kopii rozhledny Hýlačka u Tábora. Alespoň tak si to přáli radní města Žamberku, kterým se táborská rozhledna připomínající tvarem husitskou hlásku líbila. Stavba byla realizována v roce 1932.

V roce 2004 byla rozhledna Rozálka zrekonstruována a zpřístupněna veřejnosti. Z hlavního ochozu rozhledny lze krásně dohlédnout na Orlické hory, Králický Sněžník i Suchý vrch.

Rozhledna je dostupná nenáročnou procházkou z centra Žamberku. K rozhledně se dá dojet i autem. Malé odstavné parkoviště se nachází jen 50 m od rozhledny.

Fotogalerie - Rozhledna Rozálka

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Rozálka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Rozálka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 8x

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Dnes zobrazeno 10x

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Prohlíželo 127 lidí

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Dnes zobrazeno 39x

Velmi atraktivní chata v oploceném areálu s bohatým rekreačně-sportovním zázemím (bazén, hřiště, stolní tenis, kulečník, …) na mimořádně krásném místě zcela na kraji obce na polosamotě.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1162

Dnes zobrazeno 9x

Jednoduše zařízená chata s terasou v neoplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem) v tiché obci jen 3 km od Jablonného nad Orlicí (koupaliště) a jen 10 km od přehrady Pastviny.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1373

Mimořádně atraktivní 6-pokojový srub k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní domek s posezením, gril) na velmi pěkném vyvýšeném místě nad obcí v malebné krajině Orlických hor.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chaty: 1737

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Prohlíželo 123 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a hernou (stolní tenis, kulečník, stolní fotbal, výčepní zařízení) v oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa) v tiché části obce jen 6 km od přehrady Pastviny.

4 ložnice / max 21 osob
číslo chalupy: 1371

Akceptované poukázky a asociace