Zobrazit na mapě

Naučná stezka Luhy Litovelského Pomoraví

Naučné stezky

Vzhledem k tomu, že trasa naučné stezky Luhy Litovelského Pomoraví vede po upravených cestách, většinou s asfaltovým povrchem, je vhodná i pro cyklisty. V těchto místech, kudy stezka vede,se řeka Morava větví do mnoha ramen a tůní a vytváří tím vnitrozemskou deltu.

Roste zde mnoho dřevin specifických pro tato území. Na jaře, kdy rozkvete lužní les sněženkami a bledulemi, je stezka nejlákavější. Ve zdejších tůních žije mnoho druhů vzácných korýšů a obojživelníků. V lesích hnízdí na šedesát druhů ptáků.  Jedenáct zastavení naučné stezky seznamuje turisty s přírodou, faunou a florou lužních lesů a jejich ochranou.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Naučná stezka Luhy Litovelského Pomoraví je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Naučná stezka Luhy Litovelského Pomoraví je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízený prázdninový bungalov (chata) k pronájmu leží zcela na okraji obce v oplocené zahradě (terasa s posezením, ohniště) jen 200 od lesa, 1 km od koupaliště a 6,5 km od hradu Bouzov.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2001

Prohlíželo 225 lidí

Zděná chalupa k pronájmu s vkusně zrekonstruovaným interiérem leží na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, vyžití pro děti, gril) zcela na okraji obce v malebné krajině Nízkého Jeseníku.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1762

Dnes zobrazeno 76x

Stylová pěkně zařízená chalupa k pronájmu se saunou a stolním fotbalem v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, dětský koutek, gril) v malebné tiché lokalitě na kraji malé podhorské obce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1543

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v částečně oplocené zahradě leží v chatové osadě v blízkosti přehrady Na Jahodné (koupání) v malebné krajině Zábřežské vrchoviny na úpatí Jeseníků.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1925

Prohlíželo 121 lidí

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště) na malebné polosamotě nedaleko lesa s pěknými výhledy do okolí jen 2 km od zříceniny hradu Rabštejn.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1451

Prohlíželo 96 lidí

Kvalitně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (vířivka, sauna, posezení, gril) leží na okraji rekreační obce na malebném místě u lesa a je ideální pro rodinnou dovolenou po celý rok.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1958

Prohlíželo 91 lidí

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chalupa s obytným pokojem (krb) v oplocené zahradě (posezení, gril) na kraji obce v malebné krajině Jeseníků 5 km od Rýmařova a jen 15 km od přehrady Slezská Harta.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0639

Prohlíželo 189 lidí

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, lavičky, gril) leží na kraji obce v malebné na lesy bohaté krajině jen 7 km od Moravské Třebové (aquapark). Cykloturistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0955

Akceptované poukázky a asociace