Zobrazit na mapě

Vodní nádrž Nýrsko

Přehrada Nýrsko byla vybudována v letech 1964 - 1969 zatopením Úhlavského údolí v okrese Klatovy na Šumavě. Slouží jako zásobárna pitné vody pro Klatovy, Domažlicko a Plzeň. Přehradní jezero o délce 3 km má max. hloubku 34 metrů a zabírá plochu 148 hektarů. 

Břehy vodní nádrže Nýrsko spadají do zóny chráněné krajinné oblasti Šumava  a nejsou kromě hráze veřejnosti přístupné. Platí zde zákaz koupání, pohybovat se můžete pouze po vyznačené žluté turistické trase z Hamer, dále z Nýrska po zelené-žluté. Na hráz vede cyklotrasa 33 - Šumavská magistrála.

Nad nádrží směrem k Hojsově Stráži je přírodní rezervace Úhlavský luh. Do nádrže se vysazují dravé ryby v zájmu zachování velmi kvalitní surové vody.

Atraktivní turistické cíle v okolí vodní nádrže Nýrsko:

Fotogalerie - Vodní nádrž Nýrsko

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Vodní nádrž Nýrsko je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Vodní nádrž Nýrsko je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 8x

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa v částečně oplocené zahradě (bazén, koupací sud, stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0724
Vodní nádrž Nýrsko leží v nádherné přírodě chráněné krajinné oblasti Šumava.

Kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa, pergola, trampolína, gril, ohniště) v malé obci v blízkosti hranic s Německem. Ideální pro výlety po celé Šumavě.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2265

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Velká účelně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorkem (posezení, gril, ohniště) leží v malé obci jižně od Klatov. Šumava láká k turistice, výletům za historií, houbaření a v zimě k lyžování.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2177

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Pěkně zařízená chata resp. zcela samostatná polovina dvojchaty se samostatným vchodem a zahradou (bazén, krb a pergola) v malé chatové osadě v blízkosti lesa. Ideální podmínky k turistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1235

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril, ohniště), v chatové rekreační osadě u lesa na okraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Šumavy.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2264

Akceptované poukázky a asociace