Zobrazit na mapě

Čertovo jezero

Čertovo jezero na Šumavě

Čertovo jezero je obestřeno mnoha pověstmi a legendami. Podle té nejznámější vzniklo tak, že jej vyryl čert kamenem, který mu přivázala na ocas ubohá dívka, jíž chtěl odnést do pekla. Ještě dnes se zde prý objevují skřítci a víly. Čertovo jezero se nachází přibližně ve stejné nadmořské výšce jako Černé jezero, cesta k němu je ale o hodně náročnější. Vede k němu turistická značka ze Špičáckého sedla. Čertovo jezero je druhé největší ledovcové jezero na Šumavě. Jeho rozloha je 10 hektarů a hloubka až 38 metrů. Vzhledem k horší přístupnosti je zde obdivuhodně zachovalá příroda s mnoha vzácnými druhy rostlin i živočichů.

Nedaleko Čertova jezera najdete pomník Adolfa Kašpara, známého českého malíře. Ten zde hledal inspiraci pro ilustrování knížky Paní Komisarka od J. Š. Baara a při tom tragicky zahynul.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Čertovo jezero je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Čertovo jezero je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 111 lidí

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě v turisty oblíbeném městečku Železná Ruda v dosahu těch nejpřitažlivějších šumavských cílů (Černé a Čertovo jezero, vodopád Bílá Strž).

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2038

Prohlíželo 171 lidí

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa s infrasaunou v částečně oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0724

Prohlíželo 124 lidí

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Prohlíželo 457 lidí

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Prohlíželo 158 lidí

Pěkně zařízená chata resp. zcela samostatná polovina dvojchaty se samostatným vchodem a zahradou (bazén, krb a pergola) v malé chatové osadě v blízkosti lesa. Ideální podmínky k turistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1235

Prohlíželo 171 lidí

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril, ohniště), v chatové rekreační osadě u lesa na okraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Šumavy.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2264

Prohlíželo 132 lidí

Velká účelně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorkem (posezení, gril, ohniště) leží v malé obci jižně od Klatov. Šumava láká k turistice, výletům za historií, houbaření a v zimě k lyžování.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2177

Prohlíželo 226 lidí

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Akceptované poukázky a asociace