Zobrazit na mapě

Rozhledna Libín

Rozhledny

Rozhledna Libín je také známá jako Rudolfovská rozhledna. Najdete ji na nejvyšší hoře Šumavského podhůří (1 096 m n.m.), na Libínském sedle zhruba 7 km od Prachatic. Pochází z roku 1883, je vysoká 27 metrů a zdolat budete muset 138 schodů.

Výhled nabízí panoramatické pohledy na Šumavu směrem na Plechý, Stožec, Knížecí stolec, Boubín, Javorník či Churáňov, na město Prachatice, část Strakonicka, Písecka a Českobudějovické pánve. Při velmi dobré viditelnosti dohlédnete až na vrcholky Alp. Rozhledna je přístupná celý rok.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Libín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Libín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 218 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (trampolína, terasa, ohniště) leží v malebné lokalitě chatové osady na kraji obce nedaleko lesa jen 300 m od přírodního koupaliště.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1867

Podkrovní apartmán je součástí menšího statku a nabízí pronájem na krásné odlehlé samotě v Pošumaví, která přímo vybízí k cyklovýletům nebo toulkám krajinou rybníků a historických míst jižních Čech.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2172

Luxusně zařízená podkrovní zcela samostatná část chalupy s uzavřeným dvorem (terasa, posezení, gril, ohniště) na nádherné samotě uprostřed luk a lesů. Ideální k odpočinku. Cykloturistika.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1334

Pěkně a účelně zařízená chalupa k pronájmu se 2 uzavřenými dvorky a velkou oplocenou zahradou (posezení, stolní tenis, ohniště) se nachází v malebné krajině šumavského předhůří.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1624

Stylově zrekonstruovaná chalupa na neoploceném pozemku (posezení, gril) v malé osadě na atraktivním místě v Národním parku Šumava s překrásným výhledem na okolní hory jen 12 km od přehrady Lipno.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1540

Chalupa resp. zcela samostatné podkroví chalupy s vlastním vchodem leží na malebné samotě u lesa ne neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) jen 5 km od Holašovic (památka UNESCO).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1855

Jednoduše zařízená chata na malebné polosamotě nedaleko lesa a soustavy rybníčků v pěkném areálu 3 rekreačních objektů (bazén, stolní tenis, trampolína, dětský koutek) asi 5 km od Vodňan.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1131a

Pěkná chalupa k pronájmu s vířivkou, infrasaunou a oplocenou zahradou (ohniště, gril, trampolína) leží v atraktivní lokalitě NP Šumava u řeky Studená Vltava a je ideálním výchozím místem pro výlety.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2039

Akceptované poukázky a asociace