Zobrazit na mapě

Černé jezero

Černé jezero je nejen největší, ale i nejkrásnější jezero na Šumavě. Své jméno získalo Černé jezero podle své černé vody, což je ovšem jen optický klam způsobený jeho velkou hloubkou až 40 metrů a okolo rostoucími lesy, které se odráží na jezerní hladině. Nad jezerem se tyčí skalní stěna vytvořená ledovcem. Její výška je 330 metrů a pojmenována je výstižně Jezerní stěna. Rozloha Černého jezera je 18,5 hektarů a v nejdelším bodě měří 800 metrů.

Na černém potoce pod jezerem byla na počátku 20. století vybudována první přečerpávací vodní elektrárna, která je dnes vyhlášenou technickou památkou. Kuriosní je, že přestože Černé jezero tvoří spolu s Čertovým jezerem národní přírodní rezervaci, patří každé k jinému úmoří. Mezi jezery, která jsou od sebe vzdálená pouhých jeden a půl kilometru, vede totiž hlavní evropské rozvodí, takže Černé jezero se řadí do povodí Vltavy a tedy úmoří Severního moře, zatímco Čertovo jezero spadá pod povodí řeky Dunaj, což je úmoří Černého moře.

Fotogalerie - Černé jezero

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Černé jezero je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Černé jezero je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa s infrasaunou v částečně oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0724

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Prohlíželo 145 lidí

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě v turisty oblíbeném městečku Železná Ruda v dosahu těch nejpřitažlivějších šumavských cílů (Černé a Čertovo jezero, vodopád Bílá Strž).

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2038

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Velká účelně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorkem (posezení, gril, ohniště) leží v malé obci jižně od Klatov. Šumava láká k turistice, výletům za historií, houbaření a v zimě k lyžování.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2177

Prohlíželo 125 lidí

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Prohlíželo 106 lidí

Nově zrekonstruovaná chalupa s terasou a částečně oplocenou zahradou na okraji malé šumavské osady u lesa. Výborné podmínky k turistice, cykloturistice i k výletům za hrady a zámky do okolí.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 0218

Kvalitně zařízený rekreační dům s velkou oplocenou zahradou (bazén, posezení, gril, houpačky, pískoviště) v tiché části obce s částečným výhledem k hradu Velhartice. Cykloturistika.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0713

Akceptované poukázky a asociace