Zobrazit na mapě

Vodopád Bílá strž

Přírodní zajímavosti

Bílá Strž je nejvyšší vodopád v české části Šumavy, dosahuje výšky 13 metrů. Tvoří ho několik stupňů a kaskád. Nachází se v hlubokém kaňonovitém údolí Bílého potoka. V okolí vodopádu jsou zbytky původního horského lesa se znaky pralesa, nejstarší porosty dosahují věku 220 až 240 let.

V řečišti potoka se nacházejí tzv. obří hrnce vyhloubené proudící a vířící vodou. Přímo nad vodopádem je vyhlídková terasa, ze které můžete tento přírodní div nerušeně pozorovat.

K Bílé strži můžete dojít od Černého jezera po červené turistické trase (4 km).  

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Vodopád Bílá strž je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Vodopád Bílá strž je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa s infrasaunou v částečně oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0724

Prohlíželo 147 lidí

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě v turisty oblíbeném městečku Železná Ruda v dosahu těch nejpřitažlivějších šumavských cílů (Černé a Čertovo jezero, vodopád Bílá Strž).

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2038

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa, pergola, trampolína, gril, ohniště) v malé obci v blízkosti hranic s Německem. Ideální pro výlety po celé Šumavě.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2265

Velká účelně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorkem (posezení, gril, ohniště) leží v malé obci jižně od Klatov. Šumava láká k turistice, výletům za historií, houbaření a v zimě k lyžování.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2177

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Dnes zobrazeno 17x

Rezervováno včera

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa se zahradním nábytkem, ohniště) na okraji malé osady nedaleko lesa v malebném šumavském prostředí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2263

Akceptované poukázky a asociace