Zobrazit na mapě

Kateřinská jeskyně

Tato jeskyně je známá svou jedinečnou akustikou a občas se zde pořádají koncerty. Nejhezčím místem Kateřinské jeskyně je Nová jeskyně s velmi bohatou krápníkovou výzdobou. Tenké a vysoké krápníky zde tvoří útvar nazývaný bambusový les. Tuto část podzemí objevili jeskyňáři pod vedením profesora Karla Absolona v roce 1909 a hned v následujícím roce byly tyto prostory zpřístupněny veřejnosti.

Pro cyklisty, kteří chtějí navštívit Moravský kras je zřízena cyklistická trasa Jantarová stezka, která vede ke všem veřejnosti přístupným jeskyním.

I pěší turisté zde naleznou mnoho pohodlných značených turistických tras a pro rodiny s dětmi bude jistě atraktivní možnost svézt se od Skalního mlýna motorovým vláčkem.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Kateřinská jeskyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Kateřinská jeskyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 12x

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Dnes zobrazeno 11x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Dnes zobrazeno 9x

Rezervováno 25. 9.

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Velmi pěkná chalupa s terasou v oplocené zahradě na kraji obce u lesa jen 7 km od obce Sloup (koupaliště, Sloupsko-šosůvské jeskyně) a jen 13 km od propasti Macocha a Punkevní jeskyně.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1111

Dnes zobrazeno 16x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1414

Dnes zobrazeno 10x

Pěkně zařízená chata k pronájmu na udržovaném pozemku (posezení, ohniště, stolní tenis) v nevelké chatové osadě poblíž lesa s možností výletů do Moravského krasu jen 8 km od Vyškova (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1573

Dnes zobrazeno 12x

Malá pěkně a účelně zařízená chata se zastřešenou verandou na samostatné zahradě v tiché chatové osadě v blízkosti lesa jen 200 m od Pístoveckého rybníku s upravenou pláží (koupání).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1412

Dnes zobrazeno 9x

Chalupa resp. zcela samostatná stylově zrekonstruovaná část chalupy (vejmínek) v centru obce Luleč na úpatí Drahanské vrchoviny s možností krásných výletů v okolí Vyškovska a Moravského krasu.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 1608

Akceptované poukázky a asociace