Zobrazit na mapě

Kateřinská jeskyně

Tato jeskyně je známá svou jedinečnou akustikou a občas se zde pořádají koncerty. Nejhezčím místem Kateřinské jeskyně je Nová jeskyně s velmi bohatou krápníkovou výzdobou. Tenké a vysoké krápníky zde tvoří útvar nazývaný bambusový les. Tuto část podzemí objevili jeskyňáři pod vedením profesora Karla Absolona v roce 1909 a hned v následujícím roce byly tyto prostory zpřístupněny veřejnosti.

Pro cyklisty, kteří chtějí navštívit Moravský kras je zřízena cyklistická trasa Jantarová stezka, která vede ke všem veřejnosti přístupným jeskyním.

I pěší turisté zde naleznou mnoho pohodlných značených turistických tras a pro rodiny s dětmi bude jistě atraktivní možnost svézt se od Skalního mlýna motorovým vláčkem.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Kateřinská jeskyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Kateřinská jeskyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 112 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Dnes zobrazeno 14x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101
Kateřinská jeskyně se nachází nedaleko Skalního mlýna v údolí Suchého žlebu. V Kateřinské jeskyni mohou návštěvníci vidět největší podzemní prostory zpřístupněné veřejnosti. Jedná se o Hlavní dóm, který je třicet sedm metrů dlouhý, čtyřicet čtyři metry široký a dvacet metrů vysoký.

Dnes zobrazeno 19x

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1209

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Dnes zobrazeno 14x

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem a oplocenou zahradou (zastřešené posezení, ohniště, udírna) leží na okraji malé obce nedaleko CHKO Moravský kras jen 35 km od Brna.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2420

Dnes zobrazeno 9x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Chalupa resp. zcela samostatná stylově zrekonstruovaná část chalupy (vejmínek) v centru obce Luleč na úpatí Drahanské vrchoviny s možností krásných výletů v okolí Vyškovska a Moravského krasu.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 1608

Akceptované poukázky a asociace