Zobrazit na mapě

Muzeum spisovatele J.Š. Baara

Muzea

Muzeum se nachází v domě Jindřicha Šimona Baara, který celý svůj majetek odkázal městečku Klenčí. Expozice obsahuje kromě sbírek, které spisovatel sám nashromáždil, také celou jeho tvorbu, ale i sbírky lidové umělecké tvorby z oblasti Chodska.

Část muzea je věnována také slavným klenečským rodákům, jako byl hudební skladatel Jindřich Jindřich, který se věnoval mimo jiné i úpravám chodských písní. Dále je zde expozice zabývající se dílem bratrů Thomayerů a rodiny Tauerů.

Z Klenčí se můžeme vydat na krásnou procházku na Výhledy, kde stojí pomník Jindřicha Šimona Baara a odkud je za příhodných podmínek vidět celé Domažlicko, část Bavorska, Klatovy i Kdyně.   

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum spisovatele J.Š. Baara je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum spisovatele J.Š. Baara je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 25x

Účelně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji obce u lesa jen 1 km od rekreačního rybníka Babylon (přírodní koupání).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1915

Dnes zobrazeno 11x

Zrekonstruovaná stylově zařízená chalupa k pronájmu se zcela uzavřeným dvorem (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, basketbalový koš, pergola, posezení) v malé obci na návsi jen 6 km od Domažlic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1071

Vkusně a kvalitně zařízená chata se stylovým obytným pokojem a se saunou v oplocené zahradě (posezení, ohniště, stolní tenis) na kraji obce jen 50 m od koupaliště a jen 7 km od Domažlic.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0723

Dnes zobrazeno 10x

Stylově s nádechem historie zařízená prostorná chalupa k pronájmu s infrasaunou a s velkou zahradou (bazén, 2 pergoly s posezením, krb, gril) na okraji malé obce v malebné krajině Pošumaví.

4 ložnice / max 18 osob
číslo chalupy: 1738

Dnes zobrazeno 28x

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Dnes zobrazeno 11x

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (dětské brouzdaliště, stolní tenis, pergola, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině Pošumaví jen 15 km od města Klatovy.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2107

Dnes zobrazeno 15x

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Dnes zobrazeno 15x

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa s infrasaunou v částečně oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0724

Akceptované poukázky a asociace