Zobrazit na mapě

Muzeum sklářství Karolinka

Muzeum sklářství v Karolince představuje unikátní expozici, která mapuje historii sklářství nejen v Karolince, ale i v celém valašském regionu.

Sklo se zde začalo vyrábět v 60. letech 19. století, kdy zde židovský podnikatel Salamon Reich založil sklářskou huť. Z této doby se zachovaly i dvě karafy z roku 1960, které jsou nejstaršími skleněnymi exponáty v expozici. V muzeu můžeme obdivovat nejen celou řadu skleněných exponátů, ale i nástroje potřebné k výrobě skla a historické ručně kreslené katalogy. Zaujme také možnost shlédnutí 10 minutového filmu pod názvem "Tajemství skla".

Sklářské muzeum v Karolince lze navšítívit po celý rok. Nachází v Nábřežní ulici v budově, kde sídlí rovněž místní infocentrum.

 

Fotogalerie - Muzeum sklářství Karolinka

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum sklářství Karolinka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum sklářství Karolinka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s neoploceným pozemkem (pergola s posezením a krbem) leží zcela na okraji městečka v malebné horské valašské lokalitě poblíž lesa. Ideální k turistice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2069

Stylová nově zrekonstruovaná valašská chalupa v neoplocené zahradě (trampolína, dětský koutek, posezení, ohniště) na kraji obce u lesa jen 100 m od krásného přírodního koupaliště.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0947
Tradice sklářství v Karolince na Valašsku se datuje už od 60. let 19. století, kdy zde Salamon Reich založil sklářskou huť. Vývoj sklářského řemesla v Karolince i v jejím okolí mapuje Muzeum sklářství, které v Karolince otevřeli v roce 2014.

Stylová velmi pěkně zařízená chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) v oplocené zahradě (terasa, pergola, krb, gril, dětský koutek) na tichém místě na kraji obce u lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1378

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (zastřešené posezení, gril, dětský koutek) v obci v atraktivní turistické oblasti jen 500 m od koupaliště a jen 900 m od ski areálu Kyčerka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1155

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (pergola, krb, gril) v malebné valašské lokalitě nedaleko lesa v atraktivní turistické oblasti Javorníků (Kohútka, Velký a Malý Javorník).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2002

Dnes zobrazeno 14x

Zrekonstruovaná valašská chalupa k pronájmu se zahradou (posezení, krb, ohniště, vyžití pro děti) a hernou (stolní fotbálek, stolní tenis) leží na malebné polosamotě v horském údolí u potoka a lesa.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1156

Jednoduše zařízená chata leží na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v horách na překrásném místě zcela na samotě ve stráni poblíž lesa s výhledem na beskydské panorama.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2281

Dnes zobrazeno 8x

Nově zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku na horském zalesněném hřebeni v chatové oblasti turistického a lyžařského střediska v těsné blízkosti sjezdovek i turistických tras.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0834

Akceptované poukázky a asociace