Zobrazit na mapě

Třeboň - historické centrum

V historickém centru malebného jihočeského města Třeboň stojí mnoho architektonických skvostů. Původní středověké budovy byly zničeny při tragickém požáru v 16. století a byly nahrazeny renesančními a barokními měšťanskými domy, které se dochovaly dodnes.

Centrum Třeboně je lemované původním opevněním, které sloužilo v minulosti k obraně města. Dochovaly se i původní bašty a čtyři městské brány – Budějovická, Svinenská, Hradecká a Novohradská. Na hlavním Masarykově náměstí stojí monumentální nedávno zrekonstruovaný Mariánský sloup v barokním slohu a krásná renesanční kamenná kašna. Na náměstí jsou historické měšťanské domy se zdobenými štíty a téměř celé je lemováno podloubím. Mnoho z těchto domů je vyhlášenou kulturní památkou.

Středem města protéká Zlatá stoka, unikátní dílo Štěpánka Netolického. V ní stojí na několika místech sochy, z nichž nejpůvabnější je bezesporu Vodní víla u Hradecké brány.

Fotogalerie - Třeboň - historické centrum

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Třeboň - historické centrum je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Třeboň - historické centrum je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 25x

Pěkně zařízená chata s terasou v oplocené zahradě (zahradní nábytek, ohniště) na okraji města v atraktivní lokalitě u parku se Schwarzenberskou hrobkou a jen 5 minut pěšky od rybníka Svět.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1011

Nadstandardně zařízená velmi pěkná rekreační vila k pronájmu v oplocené zahradě (stolní tenis, trampolína, terasa, posezení, krb) na atraktivním místě na kraji města jen 1,5 km od historického centra.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1561

Zcela samostatný apartmán ve stylové jihočeské chalupě s oploceným dvorem (pergola, krb) nabízí ubytování v atraktivním regionu CHKO Třeboňsko (ideální k cykloturistice) jen 3 km od centra Třeboně.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2013

Malá skromně zařízená chata v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé obci v blízkosti rybníků Vítek a Rožmberk 4 km od lázní Třeboň. Ideální výchozí místo pro cykloturistické výlety.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1327

Prohlíželo 93 lidí

Prostorná pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, pergola s posezením a krbem) v malé obci jen 5 km od lázní Třeboň s okolím ideálním pro cykloturistiku.

7 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1178

Prohlíželo 95 lidí

Útulně zařízená chalupa v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé tiché vesničce jen 10 km od lázní Třeboň v krásné rovinaté krajině jižních Čech s možností krásných výletů na kole.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1120

Malá velmi pěkná chata k pronájmu v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, ohniště). Dovolená na okraji chatové osady nedaleko rybníka v kouzelné krajině CHKO Třeboňsko.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1854

Prohlíželo 131 lidí

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, gril, krb) v malebném prostředí zalesněné chatové osady jen 300 m od rybníka Dvořiště (možnost přírodního koupání). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 9546

Akceptované poukázky a asociace