Zobrazit na mapě

Větrný mlýn Rudice

Větrný mlýn v Rudici byl postaven v roce 1865. Mlýn je holandského typu s kamennou kruhovou zdí a je památkově chráněn. V roce 1994 zde obec zřídila malé muzeum, ve kterém se nachází stálá expozice věnovaná speleologii, mineralogii, historii hutnictví a hornictví v obci a historii obce Rudice. Od roku 2014 je expozice doplněna o 3D videoprojekci, která návštěvníkům přibližuje krásy okolí Rudice a rudického podzemí.

Přímo u větrného mlýna se nachází malé občerstvení, které uvítají především cykloturisté. Od větrného mlýna vede rovněž naučná stezka Rudické doly, která turistům přiblíží místa a historii dolování železných rud v okolí obce Rudice.

V okolí Rudice by nikdo neměl opomenout navštívit také Rudické propadání, které je druhým největším jeskynním systém v České republice. Jeskynní systém sice není otevřen pro veřejnost, ale místo, kde se voda Jedovnického potoka propadá do jeskynního systému, je velmi unikátní.

Fotogalerie - Větrný mlýn Rudice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Větrný mlýn Rudice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Větrný mlýn Rudice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 8x

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1209

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514
Větrný mlýn v Rudici patří mezi nejzajímavější památky obce. V roce 1994 zde bylo otevřeno malé muzeum s expozicí speleologie. Návštěvníci Moravského krasu tak mohou kromě jeskyní obdivovat i další zajímavá místa a památky.

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem a oplocenou zahradou (zastřešené posezení, ohniště, udírna) leží na okraji malé obce nedaleko CHKO Moravský kras jen 35 km od Brna.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2420

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Prohlíželo 113 lidí

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Dnes zobrazeno 11x

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Chalupa resp. zcela samostatná stylově zrekonstruovaná část chalupy (vejmínek) v centru obce Luleč na úpatí Drahanské vrchoviny s možností krásných výletů v okolí Vyškovska a Moravského krasu.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 1608

Akceptované poukázky a asociace