Zobrazit na mapě

Mladečské jeskyně

Přírodní zajímavosti

Nedaleko vesnice Chudobín u Litovle se nachází rozlehlý labyrint puklinových Mladečských jeskyní s bohatou krápníkovou výzdobou. Jsou zde prostorné dómy, mezi kterými vedou tajuplné chodby a vzhůru se otvírají jeskynní komíny.

V Mladečských jeskyních došlo k mnoha významným archeologickým a paleontologickým nálezům. Byly zde nalezeny ostatky prehistorických pleistocenních obratlovců. Došlo zde i k důležitému nálezu většího množství kosterních pozůstatků lidí z období starší doby kamenné a také mnoho potřeb z jejich života.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Mladečské jeskyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Mladečské jeskyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), zastřešenou terasou a grilem leží na oplocené zahradě na klidném krásném místě u lesa na okraji obce.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2330

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s terasou (posezení, gril) a stylovou obytnou místností s krbem leží v kouzelné kopcovité krajině Drahanské vrchoviny jen 14 km od hradu Bouzov.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2331
Při prohlídce Mladečských jeskyní mohou návštěvníci obdivovat překrásnou krápníkovou výzdobu jeskynních dómů a chodeb. Archeologické nálezy dokládají, že tyto jeskynní prostory byly v období starší doby kamenné lidským obydlím.

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v částečně oplocené zahradě leží v chatové osadě v blízkosti přehrady Na Jahodné (koupání) v malebné krajině Zábřežské vrchoviny na úpatí Jeseníků.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1925

Kvalitně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (vířivka, sauna, posezení, gril) leží na okraji rekreační obce na malebném místě u lesa a je ideální pro rodinnou dovolenou po celý rok.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1958

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, lavičky, gril) leží na kraji obce v malebné na lesy bohaté krajině jen 7 km od Moravské Třebové (aquapark). Cykloturistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0955

Prohlíželo 211 lidí

Stylová pěkně zařízená chalupa k pronájmu se saunou a stolním fotbalem v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, dětský koutek, gril) v malebné tiché lokalitě na kraji malé podhorské obce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1543

Moderní kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, trampolína, vyžití pro děti, pergola, terasa, gril, ohniště) leží v obci na úpatí Jeseníků jen 6 km od Šumperku.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2449

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště) na malebné polosamotě nedaleko lesa s pěknými výhledy do okolí jen 2 km od zříceniny hradu Rabštejn.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1451

Akceptované poukázky a asociace