Zobrazit na mapě

Černá věž České Budějovice

Černá věž v Českých Budějovicích byla vystavěna v 16. století. Původně plnila funkci strážní věže a zvonice. Ve věži jsou vysoká gotická okna, kterými snadno proniká harmonický zvuk tří masivních zvonů. Horní část věže je vyzdobena malovanými erby. Původně zde byl ještě kamenný znak města. Poté, co se dvakrát v minulosti zřítil, nebyl již z bezpečnostních důvodů na věž umístěn. Strážní ochoz s kamennou balustrádou je rozdělen na jednotlivé části toskánskými sloupky a dnes slouží návštěvníkům k vyhlídce na město. Na střeše věže se otáčí pozlacená korouhvička.

Stavba věže trvala bezmála třicet let a jedná se o mimořádné dílo. Její výška je 72 metrů. Na věži jsou hodiny, které původně nebyly v plánech výstavby. Ciferník je namalován přímo na věžní zdi.

Pod věží mohou návštěvníci obdivovat poslední dílo Josefa Václava Myslbeka. Je jím bronzový pomník biskupa J. V. Jirsíka.

Černá věž je veřejnosti přístupná od dubna do října.

Fotogalerie - Černá věž České Budějovice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Černá věž České Budějovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Černá věž České Budějovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 92 lidí

Pěkná rekreační chata k pronájmu leží na přírodním neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v chatové oblasti na okraji lesa v malebném prostředí u rybníka Mrhal (rybaření, přírodní koupání).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1714

Rezervováno 4. 5.

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa resp. samostatné levé křídlo bývalé zemědělské usedlosti s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, ohniště) a dvorem leží na malebné jihočeské samotě.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2017

Prohlíželo 177 lidí

Kvalitně zařízený rekreační dům s terasou (posezení, krb a gril) v pěkně udržované zahradě v obci jen 13 km od lázní Třeboň a jen 13 km od historického města České Budějovice. Cykloturistika.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1232

Prohlíželo 215 lidí

Rezervováno 4. 5.

Chalupa resp. zcela samostatná nově zařízená část zrekonstruované usedlosti s uzavřeným dvorem (stolní tenis, trampolína, posezení, gril) a hřištěm na krásné samotě s výhledy do okolí.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1215

Atraktivní chata k pronájmu se saunou, terasou a udržovanou zahradou (stolní tenis, trampolína, dětský koutek, posezení, ohniště) leží na malebném místě u rybníka (molo s loďkou, sportovní rybolov).

4 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1945

Prohlíželo 178 lidí

Útulně zařízená chalupa v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé tiché vesničce jen 10 km od lázní Třeboň v krásné rovinaté krajině jižních Čech s možností krásných výletů na kole.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1120

Prohlíželo 130 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata s terasou (zahradní nábytek) na neoploceném pozemku (bazén, stolní tenis, gril) leží v malé chatové osadě v malebném údolíčku Jíleckého potoka obklopeném lesy.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1654

Dnes zobrazeno 11x

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, gril, krb) v malebném prostředí zalesněné chatové osady jen 300 m od rybníka Dvořiště (možnost přírodního koupání). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 9546

Akceptované poukázky a asociace