Zobrazit na mapě

Zámek Bechyně

Nejvýznamnější historickou památkou Bechyně je bezesporu zámek. Jeho budova se tyčí nad soutokem řek Lužnice a Smutná. Na místě zámku byl původně ve 13. století vybudován královský hrad, který však jeho patrně nejslavnější majitel Petr Vok z Rožmberka nechal přestavět v renesančním stylu. Později v období klasicismu, byl zámek znovu částečně upraven.

Při prohlídce se návštěvníkům naskytne překrásný výhled na údolí řeky Lužnice z hradeb zámku. Interiéry mají vzácnou výtvarnou výzdobu stěn, cenná je sbírka portrétů a zbrojní síň.

V prostorách bývalé sýpky je instalováno muzeum místního rodáka sochaře Vladimíra Preclíka. V budově někdejšího zámeckého pivovaru je Muzeum keramiky, kde jsou k vidění skvostné sbírky keramiky.

Zámek je přístupný pouze v červenci a srpnu. Muzeum keramiky má otevřeno od května do září.

Fotogalerie - Zámek Bechyně

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Bechyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Bechyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 13x

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (vířivka, pergola, gril, ohniště) leží na okraji lázeňského města na atraktivním místě v podzámčí jen 100 m od řeky Lužnice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2164

Dnes zobrazeno 42x

Rezervováno včera

Pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou leží v chatové osadě u lesa na atraktivním místě přímo u řeky Lužnice (přírodní koupání, rybaření, procházky podél řeky) jen 5 km od lázní Bechyně.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2165

Dnes zobrazeno 15x

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou leží na neoplocené zahradě (posezení, krb, gril) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě jen 150 m od řeky Lužnice a 6 km od lázní Bechyně.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2163

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná rekreační chata leží na neoploceném pozemku (zastřešené posezení, krb) v tiché chatové osadě v atraktivní lokalitě přímo u řeky Lužnice (ideální pro rybáře a vodáky) jen 6 km od Bechyně.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1712

Dnes zobrazeno 8x

Pěkná rekreační chata leží na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v tiché chatové osadě v malebné jihočeské lokalitě přímo u řeky Lužnice (ideální pro rybáře a vodáky) jen 6 km od Bechyně.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1711

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) v chatové osadě pod lesem v atraktivní malebné oblasti u řeky Lužnice (přírodní koupání a rybaření) jen 6 km od Bechyně.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1809

Dnes zobrazeno 10x

Zcela samostatná zadní polovina chalupy k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, ruské kuželky, posezení, zahradní krb) v tiché obci jen 7 km od lázní Bechyně.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 0911

Dnes zobrazeno 8x

Jednoduše zařízená dřevěná chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebném prostředí u řeky Lužnice (přírodní koupání, rybaření) na neoploceném pozemku (zastřešené posezení, ohniště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2224

Akceptované poukázky a asociace