Zobrazit na mapě

Zámek Bechyně

Nejvýznamnější historickou památkou Bechyně je bezesporu zámek. Jeho budova se tyčí nad soutokem řek Lužnice a Smutná. Na místě zámku byl původně ve 13. století vybudován královský hrad, který však jeho patrně nejslavnější majitel Petr Vok z Rožmberka nechal přestavět v renesančním stylu. Později v období klasicismu, byl zámek znovu částečně upraven.

Při prohlídce se návštěvníkům naskytne překrásný výhled na údolí řeky Lužnice z hradeb zámku. Interiéry mají vzácnou výtvarnou výzdobu stěn, cenná je sbírka portrétů a zbrojní síň.

V prostorách bývalé sýpky je instalováno muzeum místního rodáka sochaře Vladimíra Preclíka. V budově někdejšího zámeckého pivovaru je Muzeum keramiky, kde jsou k vidění skvostné sbírky keramiky.

Zámek je přístupný pouze v červenci a srpnu. Muzeum keramiky má otevřeno od května do září.

Fotogalerie - Zámek Bechyně

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Bechyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Bechyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (vířivka, pergola, gril, ohniště) leží na okraji lázeňského města na atraktivním místě v podzámčí jen 100 m od řeky Lužnice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2164

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na kouzelné samotě přímo u rybníka a lesa nedaleko lázeňského města Bechyně. Je ideální pro trávení volného času v přírodě a odpočinek mimo civilizaci.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2317
V areálu bechyňského zámku čeká na návštěvníky hned několik velmi zajímavých expozic. Prohlídka budovy zámku připomíná zejména nejslavnějšího majitele sídla pana Petra Voka z Rožmberka. V barokní sýpce se mohou návštěvníci seznámit s životem a dílem bechyňského rodáka sochaře V. Preclíka. A v prostorách bývalého pivovaru mohou obdivovat skvostné keramické exponáty.

Malá jednoduše zařízená chatka k pronájmu v malém rekreačním areálu poblíž řeky Lužnice na společném neoploceném pozemku (altánek s posezením, krb, vyžití pro děti) s dalšími 2 chatkami a hospůdkou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2433

Jednoduše zařízená chatka k pronájmu v malém rekreačním areálu nedaleko řeky Lužnice na společném neoploceném pozemku (altánek s posezením, krb, vyžití pro děti) s dalšími 2 chatkami a hospůdkou.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2431

Pěkná jednoduše zařízená chatka k pronájmu v malém rekreačním areálu poblíž řeky Lužnice na společném neoploceném pozemku (altánek s posezením, krb, vyžití pro děti) s dalšími 2 chatkami a hospůdkou.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2432

Účelně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, gril) v chatové osadě nedaleko lesa a řeky Lužnice v malebné jihočeské oblasti na rozhraní okresů České Budějovice a Tábor.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2435

Prohlíželo 139 lidí

Rezervováno 19. 7.

Pěkně zařízená chata k pronájmu se nachází na neoploceném částečně živým plotem chráněném pozemku (posezení, gril, ohniště) v chatové osadě nedaleko lesa a řeky Lužnice jen 6 km od lázní Bechyně.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2416

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou leží na neoplocené zahradě (posezení, krb, gril) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě jen 150 m od řeky Lužnice a 6 km od lázní Bechyně.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2163

Akceptované poukázky a asociace