Zobrazit na mapě

Zámek Jindřichův Hradec

Původní gotický hrad v Jindřichově Hradci byl později přestavěn, přibyly k němu zámecké renesanční budovy. Celý zámecký areál má rozlohu tři hektary a je třetím největším zámkem v naší republice.

V zámecké zahradě stojí unikátní budova renesanční rondel, který má díky svému kruhovitému tvaru dokonalou akustiku a je využíván pro hudební akce. Při prohlídce hradu a zámku Jindřichův hradec se návštěvníci seznámí s obrazovou galerií, hladomornou, nejstarší hradní kuchyní, ale také se vzácnou malbou Legendy o Svatém Jiří a se stejně vzácným deskovým obrazem Jindřichohradecké madony.

Na zámku probíhají i noční tajuplné prohlídky s hraným příběhem o bílé paní, který zaujme malé i velké diváky. O prohlídky je však takový zájem, že je nutná rezervace vstupenek předem.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec je otevřený od dubna do října.

Fotogalerie - Zámek Jindřichův Hradec

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Jindřichův Hradec je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Jindřichův Hradec je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 108 lidí

Jednoduše zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril) v malé chatové osadě v krásné lokalitě u lesa jen 200 m od Pěněnského rybníku a jen 7 km od Jindřichova Hradce.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1511

Jednoduše zařízená chata s terasou na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v chatové oblasti v malebné lokalitě přímo u Ratmírovského rybníku (koupání) nedaleko lesa. Cykloturistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1337

Kompletně zrekonstruovaná samostatná část chalupy k pronájmu se zahradou a uzavřeným dvorem (bazén, terasa s posezením, gril) leží zcela na okraji obce v malebné krajině severně od České Kanady.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2160

Kompletně zrekonstruovaná samostatná část chalupy k pronájmu s oploceným pozemkem (pergola s posezením a krbem, vířivka) leží zcela na okraji obce v malebné krajině severně od České Kanady.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2295

Mimořádně atraktivní původní stylově zařízená dřevěnice s oploceným dvorem (terasa, posezení, krb) na okraji malé a tiché vesničky v malebné krajině severovýchodního výběžku jižních Čech.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1655

Prohlíželo 113 lidí

Rezervováno 3. 10.

Krásná nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu se společenskou místností a oploceným dvorem (zastřešená terasa s posezením, gril, koupací sud) leží v malebné krajině na Jindřichohradecku.

7 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 2128

Netradiční pěkná chata k pronájmu ve stylu severského domku na neoploceném pozemku (posezení, ohniště). Dovolená v malebné krajině přírodního parku Česká Kanada.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1815

Pěkně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu s neoplocenou zahrádkou (posezení, gril) leží v malé obci v malebné krajině nedaleko přírodního parku Česká Kanada (ideální k cyklotruristice).

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2054

Akceptované poukázky a asociace