Zobrazit na mapě

Zvědavá ulička Jilemnice

Památky

Překrásnou ukázkou lidové architektury je takzvaná Zvědavá ulička v Jilemnici. Je zde soubor dochovaných přízemních roubených domů typických pro život v horách. Malebné chaloupky s vyřezávanými lomenicemi působí dojmem, jakoby se zde zastavil čas. Domy ve Zvědavé uličce byly vystavěny v období po velkém požáru v roce 1788, při kterém téměř celé město lehlo popelem.

Humorné je, jak přišla ulička ke svému názvu. Domy jsou vystavěny tak, že vždy další dům v řadě je vysunutý o kousek víc do ulice. Ulička se díky tomu zužuje a budí dojem toho, že lidé bydlící v těchto domech jsou zvědaví na to, co se děje na někdejší hlavní ulici.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zvědavá ulička Jilemnice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zvědavá ulička Jilemnice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Útulně a stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu s funkčními kachlovými kamny, vinným sklípkem a venkovním posezením leží v historické části města a je ideální pro výletníky mířící do Krkonoš.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2117

Pěkně zařízená chata k pronájmu s kuchyní s krbovými kamny na neoploceném pozemku (terasa, posezení, gril) v okrajové části obce jen 3 km od Jilemnice s mnoha možnostmi k turistice a lyžování v okolí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1526

Stylová roubená chalupa k pronájmu s obytným pokojem (krb) a hernou (stolní fotbálek, šipky) leží na neoploceném pozemku (stolní tenis, ruské kuželky, terasa, ohniště) na malebné polosamotě.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1934

Stylově zařízená roubená chalupa leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na velmi pěkném místě pod lesem zcela na kraji obce s možností řady výletů do kouzelné přírody Krkonoš.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1766

Prohlíželo 110 lidí

Komfortně zařízená prostorná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, šipky, altánek, dětský koutek) v krkonošské obci s mnoha možnostmi k turistice a v zimě k lyžování.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 9703

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s dětskou hernou a neoplocenou zahradou (bazén, pergola s posezením, ohniště) leží na malebném místě v okrajové části horské obce. Ideální k turistice.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 1933

Velmi atraktivní prostorná chalupa se stylovou obytnou místností na neoploceném pozemku (bazén, stolní tenis, posezení, gril) na kraji horské obce pod lesem jen 600 m od ski areálu Benecko.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0825

Dnes zobrazeno 10x

Stylová roubená chalupa k pronájmu s neoplocenou zahradou (altánek, posezení, ohniště) leží na velmi pěkném místě v klidné horské obci a je ideálním výchozím místem k poznávání krás Krkonoš.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2029

Akceptované poukázky a asociace