Přírodní zajímavosti

Na Šumavě je celkem osm ledovcových jezer. Jezero Laka je z nich  nejvýše položené a je nejmenší. Jeho rozloha je necelé tři hektary a největší hloubka je téměř čtyři metry. Zajímavostí jezera Laka jsou rašelinové ostrůvky, které volně plavou na jezerní hladině. Roste na nich rašeliník, borůvky a brusinky. V minulosti byli v jezeře vysazeni pstruzi, dnes už se zde ale nechovají. V jezerní hrázi je propust, kterou se vypouštěla voda při plavení dřeva.

K jezeru vede turistická cesta z nedaleké vsi Nová Hůrka. Vesnička vznikla po vystavění sklářské (později zrcadlové) huti. Na místním hřbitově je pohřben otec známého českého spisovatele Karla Klostermanna Josef Klostermann. V Klostermannově knize Skláři najdete i jezero Laka.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jezero Laka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jezero Laka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa, gril, stolní tenis, vyžití pro děti) v dosahu těch nejpřitažlivějších šumavských cílů (Černé a Čertovo jezero, vodopád Bílá Strž).

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2038

Nově zrekonstruovaná chalupa s terasou a částečně oplocenou zahradou na okraji malé šumavské osady u lesa. Výborné podmínky k turistice, cykloturistice i k výletům za hrady a zámky do okolí.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 0218
Jezero Laka je nejmenší a nejvýše položené z osmi šumavských ledovcových jezer. Na jezerní hladině volně plavou půvabné rašelinové ostrůvky ozdobené rostlinkami borůvek a brusinek. K jezeru Laka se nejlépe dostanete ze sklářské vesničky Nová Hůrka po turistické značce.

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno včera

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril, ohniště), v chatové rekreační osadě u lesa na okraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Šumavy.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2264

Pěkně zařízená chata resp. zcela samostatná polovina dvojchaty se samostatným vchodem a zahradou (bazén, krb a pergola) v malé chatové osadě v blízkosti lesa. Ideální podmínky k turistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1235

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (altán s posezením, plynový gril, trampolína, stolní tenis, vyžití pro děti) leží v atraktivní lokalitě v malé šumavské osadě u lesa.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 2305

Dnes zobrazeno 18x

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) leží na malebné šumavské polosamotě u lesa jen 200 m od řeky Otavy a jen 7 km od vstupu do Povydří.

6 ložnic / max 14 osob
číslo chalupy: 1918

Stylově zařízená poloroubená chalupa k pronájmu leží na rozsáhlém neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) na kraji osady Nové Městečko v malebné šumavské krajině v blízkosti řeky Otavy a lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2065

Akceptované poukázky a asociace