Zobrazit na mapě

Zámek Libochovice

Ve městě Libochovice v Českém středohoří stojí krásný zámek postavený v raně barokním slohu. Tato historicky cenná budova byla na počátku tohoto tisíciletí vyhlášena jako Národní kulturní památka.

Při prohlídce zámku Libochovice mohou návštěvníci obdivovat bohatou kolekci dochovaného nábytku z několika historických období. Překrásná jsou cenná kachlová kamna, která jsou také stejně jako nábytek původní. Nejcennější sbírkou je kolekce překrásných gobelínů. Zámek stojí uprostřed rozlehlého anglického parku, který přímo láká k romantické vycházce. V zahradě stojí i krásné skleníky, v nichž jsou mimo jiné i obdivuhodné vzrostlé palmy.

Zámek je pro veřejnost přístupný od dubna do října. Zámecký park je otevřen celoročně.

Foto: Zámek Libochovice - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Libochovice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Libochovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Libochovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Prohlíželo 101 lidí

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Prohlíželo 126 lidí

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Prohlíželo 102 lidí

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Prohlíželo 126 lidí

Rezervováno 12. 5.

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Prohlíželo 159 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa s uzavřeným dvorem (trampolína, stolní tenis, šipky, posezení, krb) jen 600 m od hlavní pláže Máchova jezera (písčité pláže, koupání, vodní sporty, rybaření, plavby lodí).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0058

Akceptované poukázky a asociace