Přírodní zajímavosti

Kněhyňská jeskyně je od roku 1990 vyhlášenou přírodní památkou. Tvoří ji rozlehlý skalní labyrint v hoře Kněhyně v pohoří Moravskoslezské Beskydy s rozlohou přibližně jeden hektar a s nejhlubší pseudokrasovou propastí v naší zemi. Jeskyně není přístupná veřejnosti. Jedná se totiž o unikátní zimoviště netopýrů. Nachází se zde osm druhů netopýrů včetně velice vzácného a ohroženého vrápence malého. Celoročně zde žijí vzácné druhy pavouků a bezobratlých živočichů. Procházející návštěvníci by tak porušili přirozené klima tohoto prostoru. Přesto, že jeskyně není přístupná, stojí toto místo za návštěvu, neboť okolí Kněhyňské jeskyně je velmi zajímavé a příroda je zde krásná a vzácně zachovalá.

Z vrcholu hory Kněhyně je krásný rozhled na malebnou krajinu Beskyd.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Kněhyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Kněhyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Vkusně zrekonstruovaná chata s terasou na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v chatové osadě nedaleko lesa v atraktivní lokalitě jen 6 km od turistického střediska Pustevny.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1357

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Prohlíželo 127 lidí

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Retro chalupa k pronájmu se stylově zrekonstruovaným interiérem a oplocenou zahrádkou (bazén, posezení, gril, ohniště) leží v turisticky zajímavé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2180

Prohlíželo 107 lidí

Rezervováno 17. 5.

Velmi pěkně zařízená chata se saunou a terasou (posezení, krb) na velkém přírodním pozemku na malebné polosamotě u lesa a horského potoka v horském údolí na úpatí hory Radhošť.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1548

Kvalitně v moderním stylu zařízená chalupa k pronájmu leží ve velké zahradě (2 terasy s posezením, vyžití pro děti) na malebném místě nedaleko lesa na jižním svahu nad centrem valašské obce.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1746

Jednoduše zařízená dřevěná chata k pronájmu leží na přírodním neoploceném pozemku (posezení, ohniště, gril) na malebném místě u lesa v chatové rekreační oblasti na úpatí hory Radhoště.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1843

Akceptované poukázky a asociace