Zobrazit na mapě

Lovecký zámek Favorit

Hrady a zámky

Na okraji malebného údolí, kterým protéká Skřivánčí potok, v překrásné Krušnohorské přírodě nedaleko obce Šindelová,  byl v 18. století postaven barokní zámeček Favorit. Pro svoji manželku Marii Alžbětu jej dal vystavět v rozsáhlé oboře hrabě František Antonín Nostic.

Později, v roce 1898 byl zámeček zbořen a na tom samém místě byl Janem Nosticem vybudován zámek nový v neoklasicistním stylu. Rod Nosticů, tento zámek rád využíval jako letní sídlo. V průběhu let zde byly hosty významné osobnosti jako španělský král Alfons XIII., císařovna Sisi, Johan Wolfgang Goethe nebo Jan Evangelista Purkyně. V blízkosti trojkřídlé přízemní budovy zámečku stojí šindelem pokrytá dřevená kaple s. Huberta. K zámečku patří i hospodářské budovy a hájovna. V minulosti, za komunistického režimu byl zámeček využíván jako rekreační a školicí středisko podniku Inženýrské a průmyslové stavby. V současnosti je v soukromém vlastnictví a je nepřístupný. Od zámku, směrem na Šindelovou vede krásná stará cesta lemovaná alejí vysokých památných modřínů.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lovecký zámek Favorit je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lovecký zámek Favorit je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Moderně zařízená chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce a je ideální pro celoroční dovolenou v Krušných horách (turistika, lyžování).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2155

Dnes zobrazeno 8x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Prohlíželo 136 lidí

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Prohlíželo 125 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Akceptované poukázky a asociace